Az epizód vendége Dr. Herendy Csilla UX kutató, az NKE és a BME oktatója, a UX kutatási módszerek kötet első szerzője, akivel az első magyar nyelvű felhasználói élmény kutatásmódszertani szakkönyv létrejöttéről, célcsoportjáról, tartalmáról és a módszertanokról beszéltünk.
Előtte szpotszemle, amelyben megnézzük a CBA új szpotját, valamint a One bevezető reklámfilmjét. Szó lesz két 2024. év végi kampányról: a Libertine könyvkiadó és a Loyd tea közös kampánya szerint csak egy jó könyv és egy bögre tea kell a hideg idő átvészelésére; az Amodent pedig azt szerette volna, hogy a mosolyra ne csak esztétikai elemként tekintsünk – ennek volt része az adásban is szóba kerülő Mosolykupon akció. A hírek között továbbá arról is hallhatsz, hogy idén sem kell reklámadót fizetni.
Az év utolsó adásában a stáb számára emlékezetes, hosszabb távon is tanulságos reklámokat, kampányokat, aktivitásokat ajánljuk az idei évből. Ha egy epizódból szeretnéd megtudni, hogy mit tudott a reklám 2024-ben, akkor ezt a részt hallgasd meg!
Szó lesz a biztosításipiac.hu bevezető szpotjáról; Cofidis reklámokról; a Somat Fluor Tomival készült szpotjáról; a MOL Smokey Baconnaise szószához készült reklámról; a Rossmann Istenes Bence által alakított Richykés promóciójáról; a The VR Mekis kedvence menühöz készült „livestream”-jéről; a Borsodi foci EB alatt készült social media posztjáról, amelyben a szurkolók elengedésére hívnak fel; az Erste Higgy magadban videóiról; a Heineken Whateverneken kampányáról; a Coors arculatát pixelező reakciójáról; a Magnum Find your summer szpotjáról.
Hallgasd meg, miért szerettük őket!
Ezt az epizódot teljes egészében az ünnepi szezonnak szenteljük: megnézzük az idei év hazai gyártású, valamint az európai piacra készült karácsonyi kampányait.
Beszélünk a Telekom korlátok nélküli világot hirdető kampányáról, amely a láthatatlan véleménybuborékokra hívja fel a figyelmet. Szó lesz az Erste közép-európai piacra készült szpotjáról, amely a Csendes éj keletkezését idézi fel.
A hazai fejlesztésű szpotokra áttérve beszélünk a Vodafone reklámfilmjéről, amelyből kiderül, hogy az idősek is vágynak fiatalos ünnepre, illetve szó lesz a Yettel Fullos karácsonyt kívánó, egyben a Full csomagját promótáló szpotjáról is.
Beszélünk arról, hogy a Direct One Danny Blue-val és Szabó Kimmel Tamással készült karácsonyi kampánya igyekezett mindent egy videóba sűríteni, míg a Müpa egy egész adventi videósorozattal készült, amely betekintést enged a színfalak mögé. Emellett szó lesz még a Budapest Park előadókkal telepakolt reklámfilmjéről, amely a közös élményeket hirdeti.
Az epizódból kiderül, mit kezdhetnek az alkoholos brandek az alkoholfogyasztás általános csökkenésével vagy a száraz novemberrel. Vendégünk Bukovinszky Béla, a Szent András Sörfőzde ügyvezetője.
Előtte szpotszemle! Szó lesz a K&H Életrevalók programjáról, amely az állami gondozásban lévő gyermekek életkezdését segíti, és beszélünk a Dreher Légy nyitott! employer branding videójáról, amelynek arról kellene szólnia, hogy a pályakezdők milyen mentorfigurát keresnek.
Aktualitásaink között beszélünk a HungaroControl belvárosi installációjáról, amellyel az állami vállalat új kollégáit szeretné toborozni. Szó lesz arról, hogy Ausztráliában eltiltják a 16 év alattiakat a közösségi médiától, és beszélünk röviden a TikTok új, AI-alapú videókészítő alkalmazásáról is.
Fő témánk a Magyar Public Relations Szövetség új felmérése, amely első alkalommal összesítette a hazai PR-ügynökségek óradíjait. A felmérésről Sztaniszláv Andrást, az MPRSZ elnökét kérdezzük.
Előtte a szpotszemlében szó lesz a Telekom Hello Biznisz csomagját népszerűsítő szpotjáról, valamint a Zing és az iPon közös, gamereket megszólító kampányáról.
Aktualitásaink között beszélünk a HUMDA „Figyelj jobban!” kampányáról, amely a gyalogosok figyelmét hívja fel a körültekintőbb közlekedésre. Szó lesz továbbá arról, hogy a Google és a YouTube beszünteti a politikai hirdetéseket az EU-ban, és arról is, hogy januártól érkezhetnek a reklámok a Threads felületére.
Milyen hatással van a közösségi média a 13-16 év közötti tinédzserekre? A témában az NMHH kutatott, és erről Somogyi Ákost, az NMHH Gyermekvédelmi Főosztályának vezetőjét kérdezzük.
Előtte szpotszemle: szó lesz a Telekom vicces kisfilmjéről, amellyel arculatváltáson átesett konkurensét köszönti a vállalat a Marsra Magyar! szereplőjével. Beszélünk az OTP Junior kártyacsomagját népszerűsítő szpotjáról, amely a kínos szülői beszélgetéseket oldja egy kis humorral.
Aktualitásaink között beszélünk az ingatlan.com és a Van Esély Alapítvány közös kampányáról, amely lakáshirdetéseknek álcázott bannerekkel hívja fel a figyelmet a hajléktalanok kilátástalan helyzetére, de szó lesz a Google monopolhelyzete ellen zajló amerikai szövetségi eljárásról is.
Mikortól válik problémává a halogatás és mit tudunk tenni ellene? A témáról Rendes Péter pszichológust kérdezzük.
Előtte szpotszemle! Szó lesz a Yettel Full csomagjának színes szpotjáról, az Euronics “anti-Black Friday”-szerű kampányáról, és az ALFA Biztosító Barátok köztöt idéző reklámfilmjeiről, Németh Kristóf és Fodor Zsóka főszereplésével.
Az aktualitások között beszélünk a Yettel social aktivitásáról, amelyben kortárs alkotók mutatják be, mit jelent számukra a digitális szabadság, valamint szó lesz a 2024-es ügynökségi népszámlálásról is.
Epizódunkban a service design kapja a főszerepet: vendégünk Káli György, a Service Design Day főszervezője, akit a service design és a marketingkommunikáció kapcsolatáról kérdezünk.
Előtte a szpotszemlében szó lesz a Rossmann új, humoros szpotjáról, amelyben Jávori Lili, a Next Top Model Hungary Rossmann különdíjasa promotál egy közönséges szendvicssütőt. Beszélünk még három márka mobil app-os kampányáról is: szó lesz a McDonald’s My Meki univerzumáról, valamint a Rossmann és a SPAR applikációiról.
Nem megyünk el szó nélkül a BKK új kampánya mellett sem: ezúttal Fekete Giorgio, a Carson Coma frontembere készített playlistet a BKK újonnan induló Spotify csatornájára.
Aktuális platformhíreink közt hallhatsz továbbá a JCDecaux kutatásáról, amely megállapította, hogy jelentősen nőtt a közterületi hirdetések és a közösségi média elérése az elmúlt két évben.
Adásunk vendége Takács Tamás, a BB365 projektszakértője, akit a bicajozás iránti növekvő marketing-érdeklődésről, illetve a kerékpársport és a sztársportolók márkaértékéről kérdezünk.
Előtte szpotszemle: megnézzük a TheVR McDonald’s-os kampányát, beszélünk a Metrodom Wes Anderson stílusát idéző reklámfilmjéről, szó lesz a Schaebens márka német piacra készült szpotjáról, amit itt, Magyarországon forgattak, valamint helyet kap az epizódban a Suzuki Csuja Imrével készült szóviccezős kampánya is.
Aktuális platformhírünk, hogy az Atmedia adatai szerint a magyar lakosság napi és heti szinten is többet rádiózik, mint tévézik - az epizódból kiderül, hogy pontosabban mennyit is.
Epizódunkban Kelet- és Közép-Európa legjelentősebb reklámversenye, a Golden Drum kapja a főszerepet. Az adásban a 2024-ben díjazott kampányokat szemlézzük.
A magyar sikerek között szó lesz – a reBrief történetében először – a Mediator egy saját kampányáról: a Mátra hangjáról, hiszen ez Grand Prix-t ért az idei Golden Drumon.
A többi magyar sikerről is beszámolunk: a Líra kampányáról, illetve a DDB a McDonald’s-nak, illetve a White Rabbit a brazil Fabene étteremláncnak készített kampányairól. Megemlítjük Tassy Fanni és Schafarek Boldizsár „It’s in our Sloveins” Young Drummers különdíjat érő kampányát is.
Külföldi díjnyertes válogatásunkban megnézzük a Heineken 150. születésnapját ünneplő szpotját, amely a márkanév leggyakrabban elrontott írását vagy kiejtését figurázza ki. De beszélünk még a Husqvarna újravadonosítást népszerűsítő kampányáról; arról, hogyan rakta fel a román McCann a KFC-t a bukaresti metrótérképre; és felfedezzük a csodát a fogmosásban a Marvis fogkrém reklámanimációin keresztül.