Keresés Jelentkezés Digitális innovációnk Mi a podcast.hu?
Vissza

Különös kísérletre készülnek a Balaton-parton

Vissza

Különös kísérletre készülnek a Balaton-parton

Aug 07. | 13 perc

Tenger Média

Művészet Egészség és fitnesz Társadalom és kultúra
00:00:00
/
00:13:11

Egy hidrológus, számos képzőművész, filmes és fürdőző gyűlik össze a fűzfői Föveny strandon augusztus 21-én. 

Balatonfűzfőn ismét megrendezik a pARTvonal programot, amely idén a művészet és a természettudomány találkozásából teremt különleges közösségi élményt.
A rendezvény tavaly arról szólt, hogy a művészetet kihozzuk a galériák falai közül. Idén azonban egy új dimenzióval gazdagodik az esemény: a kiállítások és a land art alkotások mellett a természettudományok is szerepet kapnak a pARTvonalon. Szó lesz arról, hogy milyen állapotban vannak hazai vizeink, hogy hogyan változik a Balaton és a Velencei-tó, mit jelent a fenntartható turizmus, és hogy hogyan tud együttműködni természet, kultúra és ember.

A rendezvény különleges hátterét az adja, hogy Balatonfűzfő a Magyar Tudományos Akadémia Tudománybarát Települések (TUBA) programjának regisztrált tagja. A kezdeményezés célja, hogy a tudomány kilépjen az egyetemek és kutatóintézetek falai közül, és közvetlenül kerüljön kapcsolatba az érdeklődőkkel. A pARTvonal erra kiváló példa: itt nem előadótermekben, hanem a Balaton partján jönnek létre a tudományos témákat felvető beszélgetések.

A program vendége Szöllősi-Nagy András hidrológus, nemzetközi hírű vízügyi szakember és szenvedélyes műgyűjtő, Tóbiás Krisztián, a Tempevölgy főszerkesztője, Józsa János Balázs, vízügyi szakember, az MTA tagja és Can Togay. A beszélgetéseket Kalmár András (Tenger Média) vezeti, aki arra vállalkozik, hogy a kutatók, művészek és a közönség között valódi párbeszéd alakuljon ki. Az est egy különleges filmvetítéssel zárul: az Oscar-jelölt rövidfilm, a Valami vad alkotóival találkozhatunk és beszélgethetünk. 

Kositzky Anett főszervezővel, a Vágfalvi Ottó Művelődési Ház, Könyvtár és Turisztikai Központ igazgatójával Kalmár András beszélgetett.

Tovább a podcast oldalára