Keresés Jelentkezés Digitális innovációnk Mi a podcast.hu?

Tenger Média's Podcast

Tenger Média

Vissza

Tenger Média's Podcast

Tenger Média

Művészet Egészség és fitnesz Társadalom és kultúra

Beszélgetések kultúráról, életmódról és az élet komoly és komolytalan dolgairól. 

Epizódok

1-10 megjelenítése a(z) 281 elemből.

Művészet- és élményterápiás programot indítottak a veszélyeztetett és értelmi sérült gyerekeknek és fiataloknak a Piros Orr Bohócdoktorok.

A MOL – Új Európa Alapítvány támogatásával megvalósult projekt voltaképp egy minicirkusz, ahol egy két napos intenzív képzés után bemutatják különleges produkcióikat a gyerekek.

Az Alapítvány két éve indította el Mini Cirkusz programját, melyet szociális intézményekben, gyermekotthonokban élő 6-15 éves fiatalok részére dolgozott ki. A speciális, interaktív foglalkozás célja a közös játékélmény és a közös alkotás örömének megélésén túl a gyermekek mentális támogatása, együttműködési készségük fejlesztése, az elfogadás és a tolerancia érzésének erősítése. A mostani, öt állomásból álló sorozat létrejöttét a MOL – Új Európa Alapítvány támogatta.

A kétnapos program során a gyerekek a bohócdoktorokkal együtt egy csodálatos cirkuszi világ részeseivé válnak. Megismerkednek klasszikus cirkuszi számokkal, zsonglőr- és bűvésztrükkökkel, egyéni és csoportos számokat tanulnak be. A foglalkozások a figyelemre és aszociális interakciókra fókuszálnak, a közös játék során a gyerekek gondtalan, örömteli pillanatokat élhetnek át. A második napon az elkészült előadást bemutatják a többi gyermeknek, nevelőnek, hozzátartozónak. A produkció sikere, a taps, erősíti önbizalmukat, sikerélményt ad, ami hosszútávon is megmarad és motiválja őket. 

A program elindítójával, Csatári Évával Kalmár András beszélgetett.

Olvass tovább
00:00:00
/
00:00:00

November 27-én, a Dantéban igyekszik megválaszolni a kérdést a Láthatáron Csoport részvételi boldogulása.
A játékosan társadalomkritikus, Mi van veled, Akárki? c. előadásában a főszereplő, Akárki teszi fel azt a mindennapjainkat meghatározó kérdést: vajon érdemes-e ma a világra születni? Az előadás szereplői erre keresik a választ rövid jelenetekben, szöveggel, énekkel, tánccal, zenével felvillantva az emberi élet stációit – hol humorral és iróniával, hol líraian. Nem hagyományos nézői szerepet szánnak közönségüknek, hanem lehetőséget nyújtanak arra, hogy a közönségből közösség váljon. Ennek egyik eszköze a Soundpainting, ami egy univerzális, különböző művészeteket átfogó és ötvöző karmesteri jelnyelv. Ezt a technikát a 70-es években fejlesztette ki egy amerikai zeneszerző - Walter Thomson - és ezt most Magyarországon először ebben az előadásban alkalmazzák kifejezetten színházi közegben. 

A darab rendezőjével, Feuer Yvette-tel Kalmár András beszélgetett.

Olvass tovább
00:00:00
/
00:00:00

Az Eötvös10-ben rendezik meg november 27-28 között a fogyatékkal élők filmes seregszemléjét.

A jubileumi rendezvényre 209 filmet neveztek a világ 38 országából, számos külföldi és hazai alkotó, valamint elismert magyar színészek – többek közt Kecskés Karina és Mucsi Zoltán – is részt vesznek a filmekhez kapcsolódó beszélgetéseken, sőt a Nézőművészeti Kft. Kalap c. előadását is láthatjuk 27-én.

Az fesztivál alapítójával, Fábián Gáborral Kalmár András beszélgetett.

 

Olvass tovább
00:00:00
/
00:00:00

A Csalog Gábor Vasárnapok 2024-25-ös évadja Schubert zenéjét állítja a középpontba, az első esten pedig a nagyszabású G-dúr szonáta kapcsán a mű elhangzása előtt a zenei végtelenség témáját fogja körüljárni a zongoraművész és állandó beszélgetőtársa, Fazekas Gergely zenetörténész.

Csalog Gáborral Kalmár András beszélgetett.

Olvass tovább
00:00:00
/
00:00:00

Fischer Balázs festőművész rajzaiból nyílik kiállítás november 22-én a Jurányiban.

A rajz alapvető készségünk, gyerekként mindenki rajzol, sőt, örömmel rajzol. Aztán valahogy elfelejtjük ezt a primer örömforrást, pedig a rajzolás az önkifejezés egyik legalapvetőbb művészi formája, ahol nagyon egyszerű eszközök segítségével juthatunk kreatív élményekhez. Van azonban aki nem felejt, és a technikai mesterfogásokon túl megtanul érzésekről és érzetekről mesélni a rajzok segítségével, amelyek ettől titokzatos hatalommal ruházódnak fel. Fischer Balázs ilyen művész, erről magunk is megbizonyosodhatunk Rajzás 2.0 c. tárlatán, ahol portrék, műtermen belül és kívüli készült képek egyaránt megtalálhatóak.

Fischer Balázzsal Kalmár András beszélgetett.

Olvass tovább
00:00:00
/
00:00:00

A Költő prófétaként jósolta meg a reformkort követő két évszázad borzalmait, mely megdöbbentő módon ma is aktuálissá teszi a költészetét.A Mi dolgunk a világon? című versszínházi előadásban elhangzó költemények egymásnak felelnek egy dramatizált játék, líratörténet keretében, melyhez korabeli dallamok, motívumok felhasználásával megzenésített versek társulnak. Az összeállítás gerincét a közismert Vörösmarty költemények adják, miközben a műsor szándéka a géniuszköltő szellemiségének megelevenítése, hogy meglepően aktuális alkotásait értő, élő közelségbe hozza a ma befogadója számára is. Az előadást egy igazi zenei különlegesség, a Szózat első, mára elfeledett megzenésítése keretezi. 

Az előadás szerkesztőjével és egyik főszereplőjével, Lázár Balázzsal Kalmár András beszélgetett.

Olvass tovább
00:00:00
/
00:00:00

A RandomLab új, november 20-ig látogatható NÉZŐ-PONT című kiállításának különlegessége, hogy a kurátor a szakmán kívülről érkezett.
A Pataki Vukov Ágnes koncepciója alapján megvalósuló tárlat célja a szubjektív, nézői szempont vizsgálata és bemutatása: vajon hogyan érzékelik a laikus látogatók a kiállított fotográfiákat?
A kiállítás különlegessége, hogy egy civil kurátort, Brezina Kingát kérték fel arra, hogy válogassa ki és helyezze el a kiállítótérben a Random Csoport munkáit, ezzel a fotográfia és a befogadó közötti határvonalon járva mindenkit arra buzdítanak, hogy saját „néző-pontját” alakítsa ki.

A koncepcióról és a feladat kihívásairól Pataki Vukov Ágnes fotóművésszel és Brezina Kinga civil kurátorral beszélgetett Kalmár András.

 

Olvass tovább
00:00:00
/
00:00:00

Nem kevés bátorság kell ahhoz, hogy valaki a szenvedélyének éljen. Egy ilyen vakmerő vállalkozás eredményeként jött létre a Dante.

A rövid próbaüzem után első évadába lépő közösségi tér elsősorban színház, és többek közt az alapítók, Jászberényi Gábor és Gulyás Hermann Sándor darabjait játssza. De vannak itt koncertek, kiállítások, alternatív és kőszínházi darabok, de leginkább optimizmus és bátorság árad a falakból, amelyet saját kezűleg vakolt-glettelt és festett ki a Dante köré szerveződő közösség. Arról, hogy honnan fakadnak ezek az energiák Jászberényi Gábor alapító mesélt Kalmár Andrásnak, a Trend FM 94.2-n futó Kapcsolódjunk! c. műsorban 2024. november 6-án.

Olvass tovább
00:00:00
/
00:00:00

Az MMA Zeneművészeti Tagozata hagyományosan minden ősszel koncerttel köszönti „kerek” évfordulós akadémikusait, ám most titokban tarják a szólisták kilétét, sőt magát a műsort is.

Annyi bizonyos, hogy az Anima Musicae Kamarazenekar előadásában hallhatjuk a meglepetésként megszólaló műveket, de a szólisták kilétét homály fedi. Vélhetően az ünnepeltek barátai, tanítványai és kollégái is ott lesznek a fellépők között, de többet nem árulnak el a szervezők. Egy-két részletre azért fény derült Tóth Péter zeneszerző, az MMA zeneművészeti tagozatvezetőjének interjújából, a beszélgetőtárs Kalmár András volt.

Az ingyenes születésnapi koncertre mindenkit szeretettel várnak a szervezők, azonban a részvétel regisztrációhoz kötött. 

Az ünnepeltek:

Baráti Kristóf hegedűművész (45), Bogányi Gergely zongoraművész (50), Kovács Zoltán zeneszerző (55), Kassai István zongoraművész (65), Reményi Attila zeneszerző (65), Szecsődi Ferenc hegedűművész (70), Lantos István zongoraművész (75), Szőnyiné Szerző Katalin zenetörténész (75), Márkos Albert zeneszerző (80).

Gratulálunk!!!   

Olvass tovább
00:00:00
/
00:00:00

Hamarosan megjelenik a TOP30 Legbefolyásosabb szereplő a magánegészségügyben c. kiadvány, benne azon szakemberek – kórházigazgatók, orvosok, szakértők, egészségpolitikusok – listájával, akik a legnagyobb hatással bírnak a szektorra. A 30 fős lista publikálása mellett a kiadvány idén is megvizsgálja a szektor legégetőbb kérdéseit: hogyan képesek a páciensek megfizetni a magánellátást; hogyan kezeli a magánegészségügy a krónikus munkaerőhiányt. A Top30 kiadvány idei kiemelt témája a lézeres látásjavító műtétek helyzete.

Lengyel Lívia egészségügyi közgazdásszal, a magazin főszerkesztőjével Kalmár András beszélgetett.

A TOP30 Legbefolyásosabb szereplő a magánegészségügyben kiadvány bemutatója 2024. november 8-án, pénteken, 9 órától lesz a Magyar Tudományos Akadémián, a Nagy Magánpraxisnapon.

Olvass tovább
00:00:00
/
00:00:00