Keresés Jelentkezés Digitális innovációnk Mi a podcast.hu?
Vissza

#78 Újra Magyarországon a világ legnagyobb vállalkozáskutatása - vendég: Tímár Gigi

Vissza

#78 Újra Magyarországon a világ legnagyobb vállalkozáskutatása - vendég: Tímár Gigi

Aug 18. | 30 perc

Oktatás Önfejlesztés
00:00:00
/
00:30:52

Milyen ma a vállalkozási hajlandóság? Mi az, ami visszaveti az embereket vállalkozási álmuk megvalósításában? Miért vonzó ugyanakkor a cégalapítás?

Sok év szünet után ismét vannak magyar adatok, mivel megjelent a Global Entrepreneurship Monitor kutatása, mely 1999-es indulása óta a világ legnagyobb vállalkozói adatokat tartalmazó információforrása. Immár magyar adatokkal is kiegészülve hosszú szünet után, melyet a BGE Budapest LAB tett közzé. Ez a jelentés a vállalkozók, vállalkozói ökoszisztéma és atmoszféra helyzetét kutatta. Többek között ezekről az eredményekről is beszélgettünk adásunkban.

Podcast témánk: Újra Magyarországon a világ legnagyobb vállalkozáskutatása

Meghívott vendég: Tímár Gigi, Budapesti Gazdasági Egyetem - Budapest LAB igazgatója, aki az újságírói és ELTE-s szociológia diplomája mellé megszerzett a MOME-n service design, design thinking végzettséget is. A Piac és Profitnál is dolgozott, először újságíróként, majd szerkesztőként.

Tovább a podcast oldalára