Ritkán beszélünk arról, hogyan használja a tinédzser korosztály az internetet. Közben pedig éppen, hogy a napjaink tinédzser korosztálya tekinthető annak a generációnak, amely mondhatni, anyanyelvként beszéli a digitális eszközök és az internet nyelvét, emellett éppenhogy ez a generáció az, aki gyakorta le se szakad az internetről, szinte a nap bármely órájában elérhető, mert mindig a telefonon lóg.
Az internetező tinik - illetve a nethasználók általában - megosztják figyelmüket a különböző feladatok között: csetelnek barátaikkal, képeket osztanak meg, videót töltenek fel vagy le, blogot írnak. Közben persze lehet hogy szól a Spotify, vagy az internetnek köszönhetően valamely egyéb zenehallgatási szolgáltatás. Elképzelhető, hogy miközben csetel, talán épp Netflixen néz valamit. Az új generáció a tartalmak befogadása helyett kommunikálni szeret. Olyan webhelyeket látogat, ahol valami aktivitást várnak el tőle, ahol csinálni lehet dolgokat.
A közösségi oldalnak számos pozitív hatása mellett bizony negatív hatásai, oldalai is vannak. Valóban jó a social media arra, hogy a legtávolabb élő ismerőseinkkel tartsuk a kapcsolatot, vagy épp új barátságokat kössünk, vagy megosszuk a képeinket, minket ért történéseket családunkkal, barátainkkal. Viszont amikor regisztráltunk az oldalra, máris számos kockázatot is elfogadtunk a szabályzat mellett. A veszélyeknek csak egy része az, hogy a megadott személyes adatainkkal, megosztott bejegyzéseinkkel vagy épp legkedvesebb fotóinkkal visszaélhetnek. Persze igaz, hogy beállíthatod, hogy kik lássák azt, de tudod, ahogy mondani szokták, ami a netre felkerült, hiába törlöd, fent is marad.