A https://www.wipo.int/portal/en/index.html (WIPO) (Szellemi Tulajdon Világszervezete) által kiadott https://www.globalinnovationindex.org/gii-2021-report# (2021 Global Innovation Index) jelentése szerint hazánk - egy helyet javítva - a 34. helyet foglalja el az innovációs ranglistán. A rengeteg tényezőt összegző anyagból kiderül, hogy a "Tudás és technológiai eredmények" részben vagyunk a legerősebbek. Az adásban szó lesz innovációról, tudásról, digitalizációról és üzletről - segítségemre pedig https://www.linkedin.com/in/peterkristofhu/ (dr. Kristóf Péter), innovációs és digitalizációs szakértő lesz.
Témáinkból:
Az innováció terén Európa lemaradt: ki vezeti az élmezőnyt?
A jövőben miért kerülnek bajba multik?
Moore-törvénye, Elon Musk és a Kodak csődje
Egyetemi képzések kontra pozícióra képző tréningek
A digitális transzformácios projektek kudarcának nem a technológia az oka
Mit tanulhat egy kkv (vagy akar egy multi is) a startupoktól?
3 jótanács, ha nekiállnál digitalizálni a cégedet
Mi köze a startupoknak a tanuláshoz? És miért jó, ha tudsz róla?
Az adás idegen szavai, rövidítéseiStanford: A Stanford Egyetem (angolul Stanford University, teljes nevén Leland Stanford Junior University) magánalapítású egyetem a Kalifornia állambeli Stanfordban, nagyjából 60 kilométerre délkeletre San Franciscótól, a Szilícium-völgy szívében fekszik. Leland Stanford vasúti iparmágnás, USA-szenátor, utóbb Kalifornia kormányzója alapította 1885-ben. 16 éves korában tífuszban elhunyt egyetlen fiának, Leland Stanford, Jr.-nak az emlékére hozta létre a gyermeke nevét viselő intézményt.
computer science: a számítástechnika a számítógépekkel és számítástechnikával, valamint azok elméleti és gyakorlati alkalmazásaival foglalkozik.
PhD: latin rövidítés, „Philosophiæ Doctor”, magyarul azt jelenti "a filozófia tanítója". A tudományos fokozat az egyetemeken megszerezhető ismeretanyag elsajátításának és az ehhez kapcsolódó, tudomány területén végzett kutatás elvégzésének az igazolására szolgáló titulus.
Péter ajánlójahttps://www.su.org/ (Singularity Group) [szervezet, korábban Singularity University]
Salim Ismail: Exponential Organizations: Why new organizations are ten times better, faster, and cheaper than yours (and what to do about it) [könyv, Diversion Books, 2014]
Salim Ismail: Exponential Organizations: The Essential Guide to Building ExO's [könyv, ExO Publisher, várható megjelenés: 2022. június]
Ray Kurzweil: A szingularitás küszöbén: Amikor az emberiség meghaladja a biológiát [könyv, Ad Astra, Budapest, 2013]
dr. Kristóf Péterdigitalizációs szakértő és innovációs coach, jelenleg a sebészeti képzés forradalmasításán dolgozó https://youranastomosis.com/ (YourAnastomosis) innovációs vezetője, a https://i3.pte.hu/ (Pécsi Tudományegyetem) informatikai és innovációs igazgatója, valamint több szakmai szervezet elnökségi tagja
15 éves, nemzetközi tapasztalattal rendelkezik digitális transzformációs és innovációs projektek megvalósítása terén.
A vállalati megújulással foglalkozó, globális https://openexo.com/ (OpenExO) közösség egyik alapító tagja, az exponenciális technológiák és új üzleti modellek lelkes szószólója. Tanulmányait a Pécsi Tudományegyetemen, a Gábor Dénes Főiskolán, a Jönköping International Business School-on és a hageni FernUniversität-en végezte, innovációs szakértői és vezetői végzettségeit a Harvard Business School-on és az Insead-on szerezte, doktori fokozatát pedig a Budapesti Corvinus Egyetemen kapta meg.
https://www.linkedin.com/in/peterkristofhu/
https://frazir.com/
Digitális bennfentes podcastTematikus beszélgetések, interjúk, amelyek megmutatják a magyar vállalkozóknak (és vezetőknek) a digitális átalakulást mozgató és a vállalkozások életét befolyásoló technológiákat, eseményeket. Elemzések, betekintések és történetek adat-tudományról, üzleti intelligenciáról és sok másról. Mindezekről közérthetően, üzleti szemmel.
Hallgasd kedvenc...
Olvass tovább