13. Epizód - Barabás Árpád és a Via appia, a hosszú utak királynője
Sep 11. | 32 perc
Társadalom és kultúra
Epizódunk vendége Barabás Árpád.
Érettségizett kőműves, a hazai térkőgyártás meghatározó alakja, mellesleg Veszprém egyik legsikeresebb családi vállalkozásának tulajdonosa.
Míg mások a főiskolát vagy az egyetemet választották érettségi után, ő kitanulta a kőműves szakmát, de összesen csak 3 hónapig volt életében alkalmazott.
Vérbeli vállalkozó, akiről idővel bebizonyosodott az is, hogy szakmája egyik legnagyobb innovátora.
A beszélgetés elején megállapítottuk, a 90-es évek elején a Napló hirdetési osztálya az internetnél is gyorsabb és hatékonyabb kommunikációs csatornának bizonyult.
A cégalapításról faggattuk, de ő korábbról indítja a történetet. Hajmáskéren nőtt fel tyúkok, kacsák, lovak, illetve orosz tankok között, majd 93-ban egyszercsak ott találja magát Montecarloban a kaszinó előtt körforgalomban.
Erről a helyről egészen addig azt hitte, csak a filmekben létezik, amit csak a James Bond filmek kedvéért rendeznek be. 'Itt kattant át a fejünkben egy kapcsoló!" - ekkor határozzák el feleségükkel, vállalkozást indítanak, ahogy hazaérnek az utazásból.
Szót ejtettünk a pénzről is, vagyis az "asztal sarkán a morzsáról".
Faggattuk sikerei titkáról, s bizony meglepődtünk, amikor a 29 évet végig meghatározó, legfontosabbnak tartott tulajdonságát említette,
A személyes motivációról és annak átalakulásáról, a szükségesnél jóval több ötletéről, innovációról és szabadalmakról, a meghódított Arab-félszigetről hosszasan tudtunk diskurálni.
Megtudtuk azt is; mindössze egy ember volt, aki nem lebeszélte, blokkolta, hanem lökést adott a téglakő fejlesztéséhez. A sorsfordító szereplő legfontosabb mondatát is felidézte Árpi.
Az igazi kikapcsolódást jelentő utazásaikról megtudjuk, igazából a bátorság és a bizalom teszi lehetővé, hiszen hetekre kell magára hagyni a cégeket.
Beszélgetésünk ezúttal is két epizódba fért bele...
Tovább a podcast oldalára