Mi jó sülhet ki abból, ha a kocsmában két férfi elhatározza, hogy csinál egy játékot? Jelen történetünk szerint az indie világ egyik legmeghatározóbb játéka, a Darkest Dungeon.
Persze a történet nem ennyire egyszerű. Abban a bizonyos kocsmában nem csak két férfi ült, hanem két jó barát, akik már láttak egy s mást. Két kreatív ember akiknek volt egy víziójuk: Fordítsuk feje tetjére a hősök világát, és mutassuk meg hogy egyébként hősnek, kalandornak lenni eléggé szívás.
A SoloQ Podcast második évadának első adása az Ő történetük, kezdve belépésüktől a játékfejlesztés világába, egészen a Darkest Dungeon 1.0 megjelenéséig.
Chris és Tyler (valamint csapatuk) története egészen páratlan, de nem azért mert a kiemelkedő sikerekről, heroizmusról, vagy óriási veszteségekről, abból való felállásról szól. Az úton amit a Darkest Dungeon fejlesztése alatt bejártak, voltak magasan és mélyen is, de történetük legfőbb tanulsága az, hogy hittek a víziójukban, és általuk azok is akik melléjük szegődtek.
A Darkest Dungeon egy több részről is meghatározó játék. Amellett hogy forradalmi darab és stílust teremtett, elindított egy lavinát vizuális dizájn terén is.
Ebben az epizódban nem csak a Darkest Dungeon történetét vesszük végig, hanem elmerülünk abban is, hogy mit tanulhatunk dizájn szempontból belőle. Szó lesz az iterációkról, függőségekről, szerencsés véletlenekről, kommunikációról, és természetesen a kreatív irányról, avagy a vízióról.
A víziót nem mint egy megfoghatatlan, elméleti témát fejtegetjük, hanem gyakorlatba ültetjük annak létrehozását, és használatát a játékfejlesztésben.
Köszönöm hogy itt vagytok, és hallgatjátok a podcast-et!