Nehéz szavakba önteni, hogy mit jelent számomra a Dragon's Dogma, és még nehezebb hogy mit jelent a videójátékok világának. A 2012-es Dragon's Dogma, mára már egy kultikussá vált akció RPG, ami olyan ambíciókkal állt bele a piacba, hogy kombinálja a Monster Hunter-t, a Dark Souls-t, a Shadow of the Colossus-t, és még jónéhány nyugati RPG világát.
Sikerrel járt?
A válasz hogy egyértelműen igen! Ha a piacot nézzük, a játék pénzügyilag sikeres lett, és a nemrég bejelentett 2. epizódot rengetegen várják, viszont az ambíciókat sikerült beteljesíteni?
Erről megoszlanak a vélemények, de a saját véleményem szerint a válasz ismét a határozott igen!
A Dragon's Dogma rengeteget vállalt, viszont az eredmény nem egy tech demo lett, ami talán később lehet jó. Ha sikerül átverekednünk magunkat a játék legnagyobb hibáján ami a narratívát érinti, és meglátjuk az összképet a világ, a történet és a mechanikák mögött, akkor szinte elkerülhetetlen, hogy mi magunk is rajongókká váljunk, és őszintén szeressük ezt a játékot.
A Dragon's Dogma ambíciókból, bátorságból, és szeretetből született. Ezt sajnos az egyszeri játékosnak nem sikerült feltétel nélkül átadni, de ha egy kicsit tovább merészkedünk akkor hamar meglátjuk a játék igazi arcát.
A SoloQ 2. évadának 16. adásában elmerülünk a Dragon' Dogma világában, történetében, és természetesen dizájnjában. Megnézzük a rendszereit, elmeséljük a játék és annak fejlesztésének történetét, majd az egyes rétegeket megvizsgáljuk dizájn szempontból is.
Szóval mit jelent számomra a Dragon's Dogma? Számomra a szabadságot, a kötetlenséget szimbolizálja, és azt hogy tud még bennem hinni egy játék.
Mit jelent a játékok világának? Egy igazi mérföldkövet, egy hivatkozási alapot, amit talán soha sem fog tudni senki, még csak utánozni sem.
Köszönöm hogy itt vagytok és hallgatjátok a SoloQ-t!
Intro: Simon Leong - Swingin' Swords (Monster Hunter Swing)
Outro: Gnome - Blacksmith