Keresés Jelentkezés Digitális innovációnk Mi a podcast.hu?
Vissza

6. Robotok oktatnak, vagy maradunk az iskolapadban? – A tudásszerzés jövője

Vissza

6. Robotok oktatnak, vagy maradunk az iskolapadban? – A tudásszerzés jövője

Nov 15. | 45 perc

marketing@boschrexroth.hu (Bosch Rexroth)

Üzlet Menedzsment Tudomány Biológia Technológia
00:00:00
/
00:45:58

Jelenleg 4,57 milliárdan rendelkeznek interneteléréssel a világon, hazánkban pedig a lakosok több mint felének (5,3 millió fő) van okostelefonja. A 15 éves korosztályban 10 gyerek közül legalább 7-nek saját okostelefonja, számítógépe vagy tabletje van. Ezekkel az eszközökkel könnyen elérhetővé válik számukra a világ legnagyobb tudásbázisa: az internet. Mire használják a gyerekek az internetet? Milyen szokásaik, elvárásaik vannak ezen a területen és milyen következményei lehetnek mindennek hosszútávon? Más felnőttek lesznek mint a szüleik? Milyen képességekkel fognak bírni a most vagy ezután születő gyerekek? Esetleg hátrányba kerülhetnek azok a gyerekek, akik iskolás korukig nem tévéznek, tableteznek vagy okostelefonoznak? 

Tudásátadás- tudásszerzés tekintetében az elmúlt néhány évtizedben forradalmi átalakulások mentek végbe, melynek következményeként az iskola veszített az ezen a területen betöltött monopol szerepéből. Az ismeret- és információszerzés a legkülönfélébb csatornákon, informális fórumokon történik, ezek pedig nagyban eltérnek az iskolában megszokott formáktól. Az oktatás már most átalakulóban van! De merre fejlődik és változik a jövőben az online lehetőségek hatására? Szükség lesz- e még pedagógusokra, iskolaként használt épületekre, vagy minden megoldódik digitálisan?

Ezekre és még számos izgalmas kérdésre kapunk választ ebben az epizódban, úgyhogy készítsd be a jegyzetfüzetet, tollat és koppints a lejátszás gombra. 

Tovább a podcast oldalára