Három informatikai érdeklődésű borsodi programozó srác leül hétről hétre és elmondják véleményüket a világban történtekről. A kontent nem feltétlenül családbarát, de annál inkább őszinte, ironikus, szarkasztikus és szókimondó.
Minden a felhasználóért van, kivéve, ha pénzt akarnak keresni. Mindegy, a valóság néha jobb, mint a képernyő.
Linkek:
Benji kapcsolatba került a hatóságokkal. Igyekezett a egy rendőrviccet sem elsütni.
Az adásból kiderül mennyire sikerült.
A MÁV-ról és a késésekről, avagy a magyar vasút örök kálváriája - mert minek sietni, ha a vonat úgyis ráér?
Linkek:
🤫 Mivel Nándi egész héten orrvérzésig dolgozik így egy régebbi, archív logbook típusú adásunkkal köszöntjük a pénteket. 🤫
Nyilván megint sztoriztunk. A magyar gazdaság repülőrajton, mi ezt nagyon élvezzük és éppen hüppögtünk is most kicsit ezen...
🤫 Mivel Nándi egész héten orrvérzésig dolgozik így egy régebbi, archív logbook típusú adásunkkal köszöntjük a pénteket. 🤫
Nyilván megint sztoriztunk. A magyar gazdaság repülőrajton, mi ezt nagyon élvezzük és éppen hüppögtünk is most kicsit ezen...
A Google újra megcsinálta: bemutatta a NotebookLM mobilos verzióját, ami nemcsak hogy olvas helyetted, hanem most már hallgatnivalót is gyárt neked. Feltöltesz egy doksit, és hopp, tíz percen belül két szintetikus hang úgy beszélget róla, mintha tényleg értenének is hozzá.
Gyere velünk, hallgasd meg, ahogy emberek próbálnak viccesek lenni egy olyan korban, ahol már a Google is próbálkozik ezzel – csak kevesebb izzadtsággal és több GPU-val.
Az alkalmazás automatikus frissítési mechanizmusa eredetileg úgy működött, hogy 5 percenként ellenőrizte a frissítéseket, és ha talált új verziót, letöltötte azt, majd megállította az ellenőrzéseket, amíg a felhasználó telepítette a frissítést.
Egy refaktorálás során azonban a fejlesztő elfelejtette leállítani az 5 perces ellenőrzési ciklust, így az alkalmazás folyamatosan letöltötte ugyanazt a frissítési fájlt minden 5 percben.
Minden 5 percben.
Több mint 2 petabájt adatforgalmat csinált magának a fejlesztő.
Ismét eljött az idő, amikor a telefonod úgy döntött, ideje megújulni – természetesen nélküled.
Egy újabb szoftverfrissítés, amit nem kértél, nem vártál, és valószínűleg nem is értettél meg teljesen, de ott virít rajta a kis piros pötty, és hát ki tud annak ellenállni? Hiszen ha nem frissítesz most azonnal, valószínűleg felrobban az univerzum, vagy legalábbis valaki ellopja a naptárbejegyzéseidet.
Az epizódban végigmegyünk azon a keserédes hullámvasúton, amit úgy hívunk: frissítés. Beszélünk a biztonsági javításokról, amik elvileg életmentők, de te ebből csak annyit érzékelsz, hogy már megint eltűnt a jól megszokott gomb, amit eddig félálomban is megtaláltál. Megnézzük az új funkciókat is, amik tökéletesen megoldanak olyan problémákat, amik soha nem léteztek, és természetesen a dizájnváltásokat, amelyek elsődleges célja, hogy összezavarjanak, elbizonytalanítsanak, és elhitesse veled, hogy öregszel.
Külön öröm, amikor a frissítés utáni napon a telefonod látványosan „gyorsabb” lesz, ami a gyakorlatban annyit tesz, hogy most már csak három másodpercig tart, míg megnyílik a kamera – ha egyáltalán megnyílik.
És persze beszélünk arról is, hogy a frissítés sosem választás kérdése: vagy megcsinálod most, vagy megcsinálod később, de előbb-utóbb úgyis rád kényszerítik. Mert a modern technológia lényege az, hogy mindig egy kicsit máshogy legyen rossz, mint tegnap – csak új színekben.
Fura dolgok történnek mindenféle alternatív valóságban. Mi most ebből story-ztunk egy kevéskét.
Timeline