Kutatások alapján ma már tudjuk: a technológiai innovációk sikertelensége 73%-ban a vezetők képességein, hozzáállásán múlik. A vezetőkén, akik az elmúlt években mindenkori feladataik mellett előbb coach-csá, majd tulajdonképpen saját szervezetük pszichológusává is kellett avanzsáljanak, hiszen az időközben berobbant új AI-technológiák olyan mértékű (techno)stresszt rónak a kollégák nyakába, amit a hatékony együttműködés és a vállalati versenyképesség jegyében muszáj kezelni.
A Backstage-ben már korábban is foglalkoztunk az új technológiák bevezetésének szervezeti követelményeivel, ám a téma komplexitása okán úgy éreztük, hogy Szirtes Hajnalka AI-readiness tanácsadót, szervezetpszichológust újra érdemes mikrofonhoz ültetnünk. Ebben az epizódban tovább ásunk az AI-bevezetés egyéni és csoportszintű kihívásainak bugyraiba, és felvetünk jó pár égető kérdést a tech age kapcsán. Milyen új vezetői feladatok megjelenése várható az AI kapcsán? Milyen új szervezeti struktúrák jelentek már meg? Hogyan lehet az emberek változásokkal szembeni személyes ellenállását leküzdeni? És mi az, ami segíthet az AI-bevezetésben még bizonytalan vezetőknek?
A felvétel az V. TECHference ipari konferencián készült, 2024. december 3-án. Az epizód videós formában is elérhető a Mortoff Ipar 4.0 Backstage podcast youtube csatornáján!
Vendégünk: Szirtes Hajnalka, szervezetpszichológus
Műsorvezető: Beke Zoltán, Mortoff
Gyártó: Mortoff Kft.
Az ipar 4.0 és AI technológiák bevezetéséhez szükséges szervezeti háttérről már korábbi, hasonló témájú epizódjainkban is beszélgettünk: