A TrendFM-en hallható Fintech Világa műsorban Érczfalvi András műsorvezető és Suppan Márton, a Peak alapítója ez alkalommal is Mogyorósi Attilát, a CoinCash társalapítóját látták vendégül.
Mogyorósi először 2015-ben ismerkedett meg a bitcoinnal. Akkoriban még kevés embert érdekelt a kriptó, a rendszeres havi felhasználók száma a világon körülbelül 1-5 millió fő volt. Alapítótársával, Galántai Gáborral azonban már akkor nagy fantáziát láttak a technológiában. 2017 elején alapították meg saját vállalatukat, a CoinCasht, az év második felében pedig beindult a bikapiac, ami beemelte a kriptovalutákat a köztudatba, így a cég is jelentős sikereket könyvelhetett el.
A CoinCash 2017-ben ki is helyezte az első bitcoin ATM-eket, ami után egy egész hálózatot épített ki Magyarországon. 2021-ben felvásárolták legnagyobb versenytársukat, a MrCoin-t, ezzel gyakorlatilag egységesítették a magyar forintos bitcoin árfolyam jegyzést a retail piacon.
A bitcoin kezdeti éveiben csak pár tucat node üzemeltette a hálózatot, ami azt jelentette, hogy a bányászok körülbelül 10 percenként kaptak nagyjából 50 bitcoint. Hanyecz László korai Bitcoin programozó volt, aki még 2010-ben rakott ki egy posztot a Reddit nevű közösségi média oldalra, hogy szeretne két pizzát venni 10 000 bitcoinért és hogy lenne-e valaki, aki kihozná neki - a jelentkezőre végül 2 hetet kellett várni, de sikerült nyélbe ütni a tranzakciót. Ezt az eseményt tekintik a bitcoin első kereskedelmi felhasználási esetének.
A kriptovalutáknak megvan az a tulajdonsága, hogy nagyon kileng mind pozitív, mind negatív irányba. Az inga az utóbbi években a negatív irányba lengett ki, éppen ezért a következő 1-2 év rendkívül pozitív lesz a bitcoin számára Mogyorósi szerint. A szabályozók kriptovaluták iránti pozitív hozzáállása (pl. bitcoin ETF-ek bevezetése), és a retail megnövekedett érdeklődése miatt fokozott várakozással tekint az elkövetkezendő évre. Véleménye szerint a következő bikapiac során az árfolyam 100-150 ezer dollár közötti értéket is elérhet.