Egy visszatérő vendéget üdvözölt soraiban Érczfalvi András műsorvezető és Suppan Márton, a Peak alapítója: Gaál Norbert, a BUPA termékfejlesztési vezetője betekintést nyújtott a platform jelenébe és jövőjébe.
Tavaly ősszel jelentős változáson esett át a BUPA: kezdeti digitális számlázó fókuszát leváltotta a vállalkozás alapítás előtt (és után) álló ügyfelek támogatása. A platform lehetővé tette, hogy a magyar vállalkozók akár otthonuk kényelméből is elindítsanak egy egyéni vállalkozást vagy egy saját céget.
Gaál Norbert a platform felépítésének és működtetésének hátterébe nyújt betekintést. Míg a tavalyi év az alapok lefektetéséről szólt, idén az üzletfejlesztésé és az ökoszisztéma építésé a főszerep. Bár a csapatnak van feladata bőven, már most is 2025-re készül a BUPA.
A cél nem más, mint a vállalkozói igények széleskörű lefedése, amely bőven túlmutat a banki felelősségeken. Saját fejlesztésű megoldásokkal, információáramlást és tudásmegosztást támogató blogposztokkal és workshopokkal, valamint harmadik feles szolgáltatókat is bevonó marketplace kínálatával igyekszik minden igényt lefedni a platform.
A különleges víziót már a piac is elismeri. A Joint Venture Szövetség „Az Év Ökoszisztéma Építője” díjat, a Mastercard pedig „Az Év Üzleti Szegmensének Szóló Programja” díjat ítélte oda a platformnak az év elején.
Mindemellett a BUPA páratlan helyzetben van a további sikerek eléréséhez. Az MBH Csoport egyik leányvállalatába kiszervezve különböző előnyöket élvez. Az MBH Bank erős hátteret és kompetenciákat biztosít, viszont az inkumbens bankokra jellemző adminisztrációs kihívások kevésbé érintik a BUPA csapatát. Egy leányvállalatban operálva megengedhetik maguknak, hogy agilisan működjenek és rugalmasan reagáljanak minden piaci fejleményre.
A Fintech Világa adásában szó esett még a vállalkozói igényekről és kihívásokról, külföldi banki spinoffokról, valamint a mesterséges intelligencia előretöréséről.