A TrendFM-en hallható Fintech Világa legújabb adásában Suppan Márton, a Peak alapítója és Érczfalvi András műsorvezető az elmúlt hetek/hónapok legizgalmasabb fintech történéseit és híreit beszélik át. Többek között szó esik a Lemonade “világbajnok” 2 másodperces kárrendezéséről, a fintech piac konszolidálódásáról és a mesterséges intelligenciáról is.
Az utóbbi hetek egyik legizgalmasabb híre, hogy a Lemonade insurtech vállalat 2 másodperc alatt dolgozott fel, és fizetett ki egy kártérítési kérelmet. Perspektívaként megkérdeztük a ChatGPT-t, hogy átlagban mennyi ideig tart egy ilyen folyamat. Általánosságban elmondható, hogy egy egyszerű, vitatott körülmények nélküli kárrendezési eljárás akár néhány nap alatt is lezárulhat. Bonyolultabb esetekben, különösen, ha vitás kérdések merülnek fel a kár okozója, a kár mértéke vagy a szerződés érvényessége kapcsán, a kárrendezés akár több hétig vagy hónapig is eltarthat. Magyarországon egyébként törvény írja elő, hogy a biztosítóknak a kárbejelentéstől számítva 30 napjuk van a kárrendezésre, feltéve, hogy egyértelműek a körülmények. Fontos megjegyezni, hogy a fenti időkeretek általános iránymutatások, és eltérőek különböző biztosítóknál.
Az elmúlt hónapokban rengeteg Fintech Sparks_EDU és Fintech Sparks_EDUKKV kiadványunk volt. A Sparks EDU-k célja, hogy havi rendszerességgel egy 10-12 oldalas kiadvány formájában egy adott témát mélyebben körbejár. Májusban két kiadvány is megjelent, a Tokenizációról és a Neobankokról. Ezek ingyenesen elérhetőek és letölthetőek a fintech.hu weboldaláról.
A kriptopiacon komoly turbulenciákról hallhattunk. Júniusban a két legnagyobb amerikai kriptotőzsdét, a Binance-t és a Coinbase-t is beperelte a SEC. A vádak szerint a kriptotőzsdéken több olyan kriptovalutával is lehet kereskedni, amelyek már értékpapírok jellemzőivel bírnak. A kriptotőzsdék egyértelmű, átlátható és igazságos törvény