#103 Gyenis Ajándok feat. Török-Illyés Orsolya, Madarász Isti és Jakab Juli
Jun 20. | 72 perc
Televízió és film
A Cinego-ügyvezető Gyenis Ajándokkal és Jakab Julival beszélgettünk arról, hogyan lehet rávenni az embereket, hogy fizessenek olyan dolgokért, amiket szeretnek nézni. Május közepén, a cannes-i filmfesztivállal egyidőben akarták elindítani Ajándokék ezt a streaming-szolgáltatást, amin több művészfilmes forgalmazó filmjeit is el lehet érni. A fesztivál végül a koronavírus-járvány miatt elmaradt, de a Cinego elindult, és egy hónap alatt annyi előfizetőt gyűjtött, amenyit az első fél évre reméltek.
Magyarországon a legális online filmfogyasztásnak nincsenek meg a hagyományai, az illegálisnak viszont annál inkább, amiben közrejátszik az is, hogy az nCore sokkal nagyobb választékkal rendelkezik, mint bármelyik legális hazai online videótéka. "Miért fizessek a filmért, amikor le is lehet tölteni" - kapja meg gyakran a kérdést Ajándok a kommentelőktől, és most a műsorban meg is adja rá a választ.
Két szakmabeli betelefonálónk is volt. Az egyik Madarász Isti rendező, akit arról a bizsergésről kérdeztünk, amit akkor érez az ember, ha legálisan fogyaszt kultúrát. Isti igazi fekete öves filmőrült és filmtámogató: DVD-ket és Blurayeket vásárol, előfizet egy csomó streaming szolgáltatásra (HBO GO, Netflix, Cinego, Criterion Chanel stb.), és ha magyar filmet néz a moziban, akkor mindig vesz egy jegyet a kabátjának is. Mindezek mellett torrentezik is, és nagy boldogságot okozott neki, amikor azt látta, hogy a Hurok című filmje hasít az nCore-on.
Továbbá bejelentkezett az adásba Török-Illyés Orsolya is, aki a Hajdu Szabolccsal közös Békeidő című filmjük online bemutatójának a tapasztalatairól számolt be. Bezártak a mozik, kiestek a fesztiválok, Orsiéknak pedig volt egy kész filmjük, és nem akartak ülni rajta még hónapokig, így lett a Békeidő az első magyar fikciós nagyjátékfilm, ami az interneten debütált.
Eltöprengtünk azon, vajon milyen lesz majd megint moziba járni, és persze megkérdeztük Ajándoktól, hogyan kapta ezt a különleges nevet.
Tovább a podcast oldalára