Ez a podcast ÉRTED készült, hogy rámutasson, minden kérdésre és élethelyzetre megvan a válasz, csak időt kell szánj rá, hogy megértsd. Minden részben szeretnénk Tabuk nélkül beszélni hitről, életről, kapcsolatokról, kihívásokról… olyan aktuális dolgokról amik foglalkoztatnak titeket. Mindezt ÉRTED! ÉRTED már?
A toxikus kapcsolatokról tabuk nélkül! Az Országos Baptista Ifjúsági Konferencián lehetőségünk volt Kiss Evódia és Ferkő Attila társaságában beszélgetni a toxikus kapcsolatokról. Ez az epizód a beszélgetésünk második fele ahol konkrétan a ti kérdéseiteket válaszoltuk, olyan őszinteséggel amilyen őszinték voltatok ti is velünk.
A 3. évad első részét rendhagyó módon élőben vehettük fel, Zilahon az Országos Baptista Ifjúsági Konferencián. Vendégeink Kiss Evódia és Ferkő Attila voltak, akikkel a toxikus kapcsolatokról beszélgettünk. Igyekeztünk összegyűjteni milyen ismertetőjegyei vannak egy toxikus embernek, illetve a toxikus kapcsolatnak. Megvizsgáltuk, hogy keresztényként miként s hogyan érdemes jelen lenni az ilyen kapcsolatainkban. Valamint, szó esett olyan esetekről is amikor a mérgező légkört a közvetlen közelünkben tapasztaljuk meg.
Mennyire vagyunk felelősek a saját gondolatainkért? Látja a Sátán a gondolatainkat? Mit tegyünk, ha elárasztanak a negatív gondolatok? Ebben az epizódban arról beszélgetünk, hogyan tudjuk befolyásolni a gondolatainkat, és megbeszéljük, hogyan lehet megbirkózni a negatív gondolatokkal. Megoldásokat ajánlunk a gyötrő, visszatérő gondolatok kezelésére, és beszélünk arról is, hogyan tudja a Sátán befolyásolni a gondolatainkat.
Legújabb epizódunkban ismét Uzonyi Barnabás volt a vendégünk, akit arról kérdeztünk, hogyan tapasztalta meg a növekedést a saját életében és a gyülekezet életében. Mibe került ez neki és mibe kerülhet nekünk ha növekedni akarunk a hitéletben. Egyáltalán mit kell tennünk azért, hogy ez a növekedés elindulhasson és ne álljon le. Beszélgettünk arról is, hogy milyen módon érdemes mérni a folyamatot és a sikereket. S végül helyre tettük, hogy miért fontos meghatározni a célokat és az eszközöket a növekedéssel kapcsolatban.
„Boldogok, akik szomorúak... ”, „Boldogok, akik üldözést szenvednek... ”,„Boldogok az irgalmasok...”
Sokan, még maga Jézus is azt mondta, hogy Ő azt akarja, hogy boldogok legyünk, és segít nekünk, hogy azok legyünk, de hogy néz ez ki? Mert sokszor egyáltalán nem érezzük magunkat boldognak. Mi vagyunk hibásak, vagy valamit nem értünk jól? Hogyan érthetjük meg egyáltalán Krisztus szavait a boldogságról? Ebben a részben többek között Jézus boldogmondásairól fogunk beszélgetni, és megvizsgáljuk, hogy ez csak egy metafora-e, vagy egy ígéret, amely már itt a földön beteljesedik.
Ebben az epizódban arról beszélgettünk mi a misszió valódi célja. Szó volt arról, hogy mi a szerepe a gyülekezetnek az örömhír megosztásában. Megnéztük milyen eszközök állnak rendelkezésünkre és mi a leghatékonyabb módja az evangelizációnak a 21. században. Összehasonlítottuk a hagyományos és a modern misszió fogalmát, valamint megvizsgáltuk hogyan nyújthat megoldást az evangélium az emberek szükségleteire. Végül gyakorlati példákon keresztül tippeket adtunk arra, hogyan oszthatjuk meg a hitünk mi is.
Ebben az epizódban elmerülünk az imádság témájában és megosztjuk tapasztalatainkat, hogy hogyan teheted azt mélyebbé és személyesebbé az életedben. Beszélünk az imádság különböző típusairól és arról, hogyan lehet azokat gyakorolni a mindennapokban. Megtudhatod, miért fontos egy csendes, személyes imaszoba létrehozása, és hogyan állj hozzá a meg nem válaszolt imákhoz. Csatlakozz hozzánk, és tudd meg hogyan lehetsz igazi imaharcos!
Miért olyan fontos Isten számára a szülők tisztelete, hogy még a Tízparancsolatba is belefoglalta? Hogyan tisztelhetjük őket felnőttként? És mi van akkor, ha nem akarjuk tisztelni a szüleinket? Ezekről a kérdésekről beszélgetünk ma Borzási Mirjammal a szülők tiszteletéről.
Hívőnek vallod magad, de néha nehéz hinni? Nyugi.Minden hívő ember életében eljönnek olyan időszakok, amikor csalódunk önmagunkban, az Isten képükben, és elveszítik a bizalmunkat Istenben és az Ő ígéreteiben. Mi a megoldás? Hol van a probléma? Erről fogunk beszélni ebben a részben!
A hitünk megélése szabad dolog, mivel nem a törvényekhez vagy társadalmi normákhoz kötött, hanem Krisztusban való bizalom és elfogadás által éljük meg. Isten megbízik az emberben, és hatalmas szabadságot ad neki, de ez a szabadság felelősséggel jár. Ebben a podcastben a hit és szabadság kapcsolatáról fogunk beszélni Iván Barnabással, aki megosztja gondolatait és tapasztalatait a Krisztusban nyert szabadságról. Adásunkban megbeszéljük, hogy mit is jelent az, hogy szabadok vagyunk a bűn és a törvény rabságától.