Ez a podcast ÉRTED készült, hogy rámutasson, minden kérdésre és élethelyzetre megvan a válasz, csak időt kell szánj rá, hogy megértsd. Minden részben szeretnénk Tabuk nélkül beszélni hitről, életről, kapcsolatokról, kihívásokról… olyan aktuális dolgokról amik foglalkoztatnak titeket. Mindezt ÉRTED! ÉRTED már?
„Áhh, nem vagyok rá képes” - valószínűleg te magad is mondtad már ezt, azért, mert nem érezted magad képesnek rá, vagy mert úgy gondoltad, hogy lelkiekben nem hozod a szintet. Mi a helyes hozzáállás ebben a helyzetben?
Hogyan ismerhetjük fel Isten vezetését a szolgálatokban, és mit tehetünk, hogy helyes hozzáállással végezzük azokat? Mi történik, amikor kétségeink vannak, és hogyan dönthetjük el, hogy mikor nem érdemes vállalnunk egy szolgálatot? Ha te is küzdesz a méltatlanság érzésével vagy kíváncsi vagy, hogyan találd meg a bátorságot a szolgálathoz, akkor ne hagyd ki ezt az epizódot!
Belül talán mindannyian vágyunk a népszerűségre, legyen szó akár arról, hogy elnyerjük egy társaság tetszését, vagy nagyobb követőtáborra tegyünk szert a közösségi médián. De mi is a népszerűség? A népszerűség eszköz Isten kezében, vagy a Sátán egyik kísértése? A beszélgetés során megvizsgáljuk, hogy mit is jelent a népszerűség, és vajon bűn-e vágyakozni utána. Szó lesz arról, hogy milyen előnyei lehetnek, és hogyan járhatunk saját népszerűségünk érdekében.
Ebben a videóban Ferkő Attilával, a gyöngyösi gyülekezet pásztorával beszélgetünk a misszió valódi jelentéséről, hatásáról és gyakorlatáról. Átbeszéljük, hogyan formálja a misszió a gondolkodásunkat és életvitelünket, mi a különbség külmisszió, belmisszió, karitatív és szociális tevékenységek között, és kinek mire van kapacitása. Ha érdekel a téma tarts velünk!
A lelkigondozás egyre népszerűbb téma a keresztény közösségekben – de mit is jelent valójában? Csak egy trendi fogalom a beszélgetésre vagy a kereszténység egyik elhagyhatatlan gyarkorlata? Kit és mikor kell lelkigondozni, és ami a legfontosabb: vajon bárki képes rá? Ebben az epizódban tisztázzuk a legfontosabb kérdéseket: mi a lelkigondozás célja, milyen felelősségekkel jár, és mikor kell szakemberhez fordulni.
Sokan mondják, hogy a kudarc a siker része, mégis nagyon kényelmetlenül érezzük magunkat, amikor váratlan eredményeket kapunk. A mar részben a kudarc forrását vizsgáljuk meg, és az hogy mit tanulhatunk belőle mint emberek és mint keresztények? Megbeszéljük, miért érezzük úgy, hogy nem vagyunk elég jók, és hogyan győzhetjük le a szégyenérzetet és hogyan vonz közelebb egy-egy kudarc Istenhez.
Jézus számos alkalommal beszélt a kétszínűségről és a farizeusok kovászáról. Az eheti epizódban mi is igyekeztünk körbejárni ennek a témakörét. Meghatároztuk mi a különbség a képmutatás és a társadalmilag elvárt viselkedési normák között. Végül megnéztük, hogy mi személyesen hogyan ismerhetjük fel ha a kétszínűség bűnébe estünk.
A toxikus kapcsolatokról tabuk nélkül! Az Országos Baptista Ifjúsági Konferencián lehetőségünk volt Kiss Evódia és Ferkő Attila társaságában beszélgetni a toxikus kapcsolatokról. Ez az epizód a beszélgetésünk második fele ahol konkrétan a ti kérdéseiteket válaszoltuk, olyan őszinteséggel amilyen őszinték voltatok ti is velünk.
A 3. évad első részét rendhagyó módon élőben vehettük fel, Zilahon az Országos Baptista Ifjúsági Konferencián. Vendégeink Kiss Evódia és Ferkő Attila voltak, akikkel a toxikus kapcsolatokról beszélgettünk. Igyekeztünk összegyűjteni milyen ismertetőjegyei vannak egy toxikus embernek, illetve a toxikus kapcsolatnak. Megvizsgáltuk, hogy keresztényként miként s hogyan érdemes jelen lenni az ilyen kapcsolatainkban. Valamint, szó esett olyan esetekről is amikor a mérgező légkört a közvetlen közelünkben tapasztaljuk meg.
Mennyire vagyunk felelősek a saját gondolatainkért? Látja a Sátán a gondolatainkat? Mit tegyünk, ha elárasztanak a negatív gondolatok? Ebben az epizódban arról beszélgetünk, hogyan tudjuk befolyásolni a gondolatainkat, és megbeszéljük, hogyan lehet megbirkózni a negatív gondolatokkal. Megoldásokat ajánlunk a gyötrő, visszatérő gondolatok kezelésére, és beszélünk arról is, hogyan tudja a Sátán befolyásolni a gondolatainkat.
Legújabb epizódunkban ismét Uzonyi Barnabás volt a vendégünk, akit arról kérdeztünk, hogyan tapasztalta meg a növekedést a saját életében és a gyülekezet életében. Mibe került ez neki és mibe kerülhet nekünk ha növekedni akarunk a hitéletben. Egyáltalán mit kell tennünk azért, hogy ez a növekedés elindulhasson és ne álljon le. Beszélgettünk arról is, hogy milyen módon érdemes mérni a folyamatot és a sikereket. S végül helyre tettük, hogy miért fontos meghatározni a célokat és az eszközöket a növekedéssel kapcsolatban.