Keresés Jelentkezés Digitális innovációnk Mi a podcast.hu?

Érted!? Podcast

Petyár Lóránd és Sápi Márk

Vissza

Érted!? Podcast

Petyár Lóránd és Sápi Márk

Vallás és spiritualitás Kereszténység

Ez a podcast ÉRTED készült, hogy rámutasson, minden kérdésre és élethelyzetre megvan a válasz, csak időt kell szánj rá, hogy megértsd. Minden részben szeretnénk Tabuk nélkül beszélni hitről, életről, kapcsolatokról, kihívásokról… olyan aktuális dolgokról amik foglalkoztatnak titeket. Mindezt ÉRTED! ÉRTED már?

Epizódok

1-10 megjelenítése a(z) 112 elemből.

Sokan az egészséget csak egyéni, testi szinten értelmezik, pedig a közösségeink – így a gyülekezet is – ugyanúgy lehetnek egészségesek vagy épp gyógyulásra szorulók.Ebben az epizódban arról beszélgetünk Steiner Józseffel, hogy milyen jelei vannak egy egészséges gyülekezetnek, mi az, ami elősegíti, vagy éppen aláássa a közösség lelki jólétét. Kitérünk arra is, hogyan lehet egy gyülekezetet megerősíteni, mi a szerepe ebben a tagoknak, a vezetőknek és legfőképp: Istennek.

Olvass tovább
00:00:00
/
00:00:00

ChatGPT-t ma már mindenki ismeri – de mi jön ezután? Ebben az adásban dr. Paniti Imrével beszélgetünk arról, mennyire alakítja át az életünket a mesterséges intelligencia: vajon segít vagy kiszorít minket? Átveszi a munkánkat, vagy felszabadít az unalmas feladatok alól?Szó esik arról is, hogy keresztényként hogyan viszonyuljunk az AI-hoz: mik a határai, milyen felelősségünk van vele kapcsolatban, és hogyan használhatjuk úgy, hogy ne csak hasznos, hanem értékes is legyen. Ha te is érezted már, hogy „ez az AI túl sokat tud”, ez a beszélgetés neked szól

Olvass tovább
00:00:00
/
00:00:00

Mi van akkor, ha újra és újra visszacsúszom? Ha tudom, hogy rossz, mégis csinálom? Hol a határ bűn és függőség között? Lehet egy keresztény is függő?

Ebben az epizódban őszintén beszélünk a leggyakoribb függőségekről, amik keresztényként is érinthetnek minket – legyen szó digitális kísértésekről, pornóról, szerencsejátékról vagy akár kapcsolati függőségekről. Szóba kerül az is, mit tehetünk, ha egy hozzánk közel álló személy szenved függőségben, és hogyan néz ki a valódi szabadulás folyamata – nemcsak lelkileg, hanem pszichésen is.

Olvass tovább
00:00:00
/
00:00:00

Mit jelent ma tanítványnak lenni? Ebben az epizódban Steiner Józseffel beszélgettünk arról, hogyan élhetünk a 21. században tanítványként. Tisztázzuk, mi a különbség a keresztyénség” és a tanítványság között, és mi történik, amikor a hit nem csupán egy címke, hanem egy életforma lesz. Szóba került a tanítványság ereje, a mentorálás szerepe, a közösség formáló hatása, és az is, milyen nehézségekkel néznek szembe ma azok az emberek és gyülekezetek, akik komolyan szeretnék követni Krisztust.

Olvass tovább
00:00:00
/
00:00:00

Ebben az epizódban arról beszélgetünk Floch Gáborral, hogy mit jelent a mindennapokban felvenni a keresztünket, honnan származnak az élet nehézségei, és hogyan viszonyuljunk ezekhez Krisztus követőiként. Őszintén szólunk a hit próbáiról, a 21. századi kihívásokról, a megfelelési kényszerről, és arról is, hogyan lehetünk támaszai egymásnak a nehéz időkben.

Olvass tovább
00:00:00
/
00:00:00

Ebben a részben az egészséges önértékelés témáját bontottuk ki: arról beszélgettünk, mit jelent valójában, mi formálja, és hogyan hatnak rá a külső visszajelzések, a közösségi média vagy épp a társadalmi elvárások. Szó esett a gyakori tévhitekről, a túlzott önbizalom és a reális önkép közti határvonalról, valamint arról is, milyen konkrét lépésekkel fejleszthetjük a saját önértékelésünket – keresztény szemlélettel, őszintén és gyakorlatiasan.

Olvass tovább
00:00:00
/
00:00:00

A jó házasság nemcsak cél, hanem életünk egyik legértékesebb ajándéka is lehet, viszont ez nem jön magától. Keresztényként, de nem csak, különösen fontos, hogy a kölcsönös megbecsülés és szeretet legyen egy kapcsolat alapja, de mi van, ha ezek hiányoznak az egyenletből és úgy érezzük nehézségeken megyünk át? Ebben az epizódban Meláth Attila lesz a segítségünk, hogy megértsük, hogyan készülhetünk fel egy jó házasságra, és mit tegyünk, ha úgy érezzük, nem működik jól a kapcsolatunk.

Olvass tovább
00:00:00
/
00:00:00

Ebben az epizódban az érzések helyes kezeléséről beszélgetünk, most női nézőpontból is megvilágítva a témát. Szó lesz arról, hogy bár az érzések önmagukban nem rosszak, mégis mikor lehet veszélyes, ha csak azokra hallgatunk. Beszélünk az elfojtás és a túlzott megélés hatásairól, az érzelmi tudatosságról és arról, hogyan kezelhetjük egészségesen a bennünk zajló folyamatokat.

Vendégünk Sárkány Andi, aki több női szolgálatban is aktívan részt vesz és most őszinte, személyes és inspiráló történetein keresztül segít mélyebben megérteni az érzelmek szerepét a hit és az önismeret útján.

Olvass tovább
00:00:00
/
00:00:00

Mit jelent az, hogy "...mert szentség nélkül senki sem látja meg az Urat." ? Valóban csak akkor kerülünk a mennybe ha minket is szentté avatnak? Ebben a részben a megszentelődésről beszélgetünk – arról a folyamatról, amelyben Isten formál minket napról napra. Mit jelent megszentelődni? Milyen szerepe van Istennek, és milyen felelősségünk van nekünk ebben az átalakulásban? Megkülönböztetjük a megigazulást a megszentelődéstől, és próbáljuk megérteni, hogyan néz ki ez a valóságban, a hétköznapok kihívásai között.

Olvass tovább
00:00:00
/
00:00:00

Ebben az epizódban arról beszélgetünk, hogyan hívhat el Isten egy kreatív szolgálatra, és hogyan lehet az evangéliumot egy focibajnokságon keresztül is továbbadni. Megismerhetjük, hogyan született meg a BIOLK látása, és hogyan válhat a sport a közösségépítés és a tanúságtétel hatékony eszközévé. Beszélünk arról is, milyen keresztény értékeket kell képviselnünk egy sporteseményen, és milyen kihívásokkal találkozhat az, aki keresztényként sportkarriert választ. Végül azt is körbejárjuk, hogyan segíthet a sportolás a keresztény életvitelben, például a kitartás, fegyelem és alázat formálásán keresztül.

Olvass tovább
00:00:00
/
00:00:00