101. adás
Tudományos kutatások Debrecenben sorozat – 17. rész
A mai epizódban Dr. Lisztes-Szabó Zsuzsa, a HUN-REN Atommagkutató Intézet Paleoklimatológiai kutatócsoportjának tudományos főmunkatársa a vendégünk. Beszélgetünk debreceni kötődéseiről, kutatási pályájának fordulópontjairól, valamint a mikrobotanika és fitolitelemzés szerepéről a környezetrekonstrukcióban.
Szó lesz arról, hogyan segíthetnek a növényi mikromaradványok a múltbeli éghajlatváltozások feltérképezésében, milyen nyomokat hagyhat a klímaváltozás a fitolitokban, és milyen növényeket érdemes ültetni a jövőre nézve, ha kertünk ellenállóbbá tételén gondolkodunk. Zsuzsa mesél nekünk egyéb kutatásairól, köztük a kerti lucfenyők pusztulásáról szóló közösségi tudományos programról is.
🎧 Hallgasd meg az epizódot, és ha tetszett, segíts minket egy követéssel és értékeléssel Spotify-on vagy Apple Podcasten! 📩 Véleményedet, kérdéseidet és műsorötleteidet várjuk a debrecenpodcast@gmail.com címen.
-----
Készült a Nemzeti Kutatási Fejlesztési és Innovációs Hivatal 149187 számú Tudományos Mecenatúra pályázatának támogatásával.
-------
🔗 Ha további tudományos tartalmakat hallgatnál közérthetően, kattints az ÖKÉ! ÖKOLÓGIA ÉRTHETŐEN – a HUN-REN Ökológiai Kutatóközpont podcastjának eddigi részeiért: