97. adás
Tudományos kutatások Debrecenben című sorozat 14. rész.
A mai epizódban Dr. Gyüre Pétert látjuk vendégül, aki a Debreceni Egyetem Természetvédelmi Állattani és Vadgazdálkodási Tanszékének egyetemi adjunktusa. Beszélgetünk madárkutatásról, természetvédelemről és a debreceni egyetemista életről is.
Megismerjük Péter pályafutását, megtudjuk, hogyan lett a madarak megfigyelése gyerekkori szenvedélyből hivatás. Szó lesz a Hortobágy vadlúdállományáról, Debrecen madárvilágáról és arról, milyen fajokkal találkozhatunk akár a belvárosban is. Kiderül, miért fontos a téli madáretetés, és milyen gyakori hibákat követünk el ilyenkor.
Emellett beszélünk az egyetemi oktatás változó szerepéről, arról, hogy a lexikális tudás helyett milyen készségekre van egyre nagyobb igény, valamint a Future of Debrecen – Nagyerdei Járat projektről, amely a város tömegközlekedésén keresztül hozta közelebb a természetet az utasokhoz.
Köszi, hogy ma is velünk tartasz! Ha tetszett az epizód, segíts minket azzal, hogy bekövetsz Spotify-on vagy Apple Podcasten, és értékeled a műsort – ha te is így gondolod – öt csillaggal. Kérdéseidet, meglátásaidat, vagy akár műsorötleteidet örömmel várjuk a debrecenpodcast@gmail.com címen.
Készült a Nemzeti Kutatási, Fejlesztési és Innovációs Hivatal 149187 számú Tudományos Mecenatúra pályázatának támogatásával.
🔗 Ha további tudományos tartalmakat hallgatnál közérthetően, kattints az ÖKÉ! ÖKOLÓGIA ÉRTHETŐEN – a HUN-REN Ökológiai Kutatóközpont podcastjának eddigi részeiért: