96. adás
Tudományos kutatások Debrecenben című sorozat 13. rész.
A mai epizódban Dr. Kardos Gáborral beszélgetünk, aki a Debreceni Egyetem „Egy Egészség” Intézetének igazgatója, valamint a Nemzeti Népegészségügyi és Gyógyszerészeti Központ Mikrobiológiai Referencia Laboratóriumi Főosztályának vezetője.
Szó lesz a genomika és a metagenomika közötti különbségekről, a probiotikumok körüli tudományos bizonytalanságokról, de arra már nem jutott idő, hogy beszéljünk a szennyezett vízben élő szitakötő lárvák miért rejtenek kulcsfontosságú információkat az antibiotikum-rezisztencia kapcsán.
Megismerjük Gábor intézetvezetői munkáját, a humán és állati kórokozók kutatásának kihívásait, valamint azt, hogy milyen új terápiás lehetőségek kínálkoznak az antibiotikum-rezisztens baktériumok elleni küzdelemben.
Köszi, hogy ma is velünk tartasz! Ha tetszett az epizód, segíts minket azzal, hogy bekövetsz Spotify-on vagy Apple Podcasten, és értékeled a műsort – ha te is így gondolod – öt csillaggal. Kérdéseidet, meglátásaidat, vagy akár műsorötleteidet örömmel várjuk a debrecenpodcast@gmail.com címen.
Készült a Nemzeti Kutatási, Fejlesztési és Innovációs Hivatal 149187 számú Tudományos Mecenatúra pályázatának támogatásával.
Ha további tudományos tartalmakat hallgatnál közérthetően, ne hagyd ki az ÖKÉ! ÖKOLÓGIA ÉRTHETŐEN – a HUN-REN Ökológiai Kutatóközpont podcastját sem: 🔗