93. adás “Tudományos kutatások Debrecenben” című sorozat 11. rész.
A mai epizódban Dr. Harangi Balázs, a Debreceni Egyetem Informatikai Karának Adattudomány és Vizualizáció Tanszékének egyetemi docense lesz a vendégünk. Balázs kutatásai az orvosi képfeldolgozás, a textúraelemzés és a gépi tanulás, különösen a mélytanuló konvolúciós hálózatok területére fókuszálnak. Megtudhatjuk, hogyan segíti a mesterséges intelligencia az orvosi diagnosztikát, és milyen izgalmas kutatások folynak a Debreceni Egyetemen.
Szó lesz a doktori éveiről, a témavezetés kihívásairól, és arról, hogy milyen jövőbeli tervei vannak a mesterséges intelligencia területén. Balázs mesél néhány jelentős tudományos publikációjáról, az általa vezetett doktorandusz kutatásokról, valamint arról, hogyan alakítja át a mesterséges intelligencia a kutatási területét.
Megtudhatjuk, hogyan alkalmazza a legmodernebb technológiákat az orvostudományban, és hogyan formálja át a kutatási területét.
Köszi, hogy ma is velünk tartasz!
Ha tetszett az epizód, segíts minket azzal, hogy bekövetsz Spotify-on vagy Apple Podcasten, és értékeled a műsort – ha te is így gondolod – öt csillaggal. Kérdéseidet, meglátásaidat, vagy akár műsorötleteidet örömmel várjuk a debrecenpodcast@gmail.com címen.
Készült a Nemzeti Kutatási, Fejlesztési és Innovációs Hivatal 149187 számú Tudományos Mecenatúra pályázatának támogatásával.
Amennyiben szeretnél még tudományról közérthetően további tartalmakat is hallgatni, kattintsd le az ÖKÉ! ÖKOLÓGIA ÉRTHETŐEN - A HUN-REN Ökológiai Kutatóközpont podcastjának eddigi részeit is.