Keresés Jelentkezés Digitális innovációnk Mi a podcast.hu?

BizniszPlusz

uzletem.hu

Vissza

BizniszPlusz

uzletem.hu

Üzlet Menedzsment Marketing

BizniszPlusz – az Üzletem.hu podcastja. Szakértőket, vezető tisztviselőket kérdezünk a vállalkozók számára releváns információkról, többek között a jogszabályi környezet és az adórendszer változásairól, finanszírozási és pályázati lehetőségekről, vállalatvezetési és marketingpraktikákról, a munkaerő-piaci helyzetről vagy éppen a technológia által kínált lehetőségekről. Olyan „pluszt” kínálunk, amely segít a „biznisz” fejlesztésében, a változások értelmezésében. | https://uzletem.hu/podcast/spotify | https://uzletem.hu/podcast/google | https://uzletem.hu/podcast/apple | https://uzletem.hu/podcast/deezer | https://uzletem.hu/podcast/youtube | https://uzletem.hu/podcast/podcastponthu

Epizódok

1-10 megjelenítése a(z) 39 elemből.
A digitális technológiák kapcsán jelenleg két uniós rendelet is fontos: az egyik a digitális szolgáltatásokról, a másik a mesterséges intelligencia felhasználásának korlátozásáról szól. Sokáig azt hittük, az óriási tech vállalatok túl nagyra nőttek ahhoz, hogy meg lehessen regulázni a működésüket, Európában azonban – úgy tűnik – mégis sikerül rendeleti keretek közé szorítani, hogy mit tehet vagy épp' nem tehet meg a Facebook, a Snapchat, a TikTok és például a Google kereső. Dr. Baracsi Katalin internetjogász ebben az epizódban átfogó képed ad mind a digitális piacokat, mind pedig a mesterséges intelligencia felhasználását szabályozó uniós rendeletről.
Olvass tovább
00:00:00
/
00:00:00
A home office elterjedésével és a munkához való viszonyunk változásával átalakult a hozzáállásunk az öltözködéshez, pedig a „business look” törvényei állandók, ahogy a kapcsolatépítésben betöltött szerepe is. Frank Patrícia stylist, stílus- és színtanácsadó szerint bár a formális öltözködés megőrizte a jelentőségét jó néhány – például pénzügyi és jogi – területen, a kreatívabb üzletágakban mostanra inkább egyfajta laza elegancia érvényesül. Ebben az esetben sem mindegy viszont, hogy milyen hatást váltunk ki a potenciális partnerünkből vagy munkáltatónkból a kritikusan fontos első hét másodpercben. Nagy üzletek és karrierek torpanhatnak meg, egyébként jól betartható, csak éppen nem túl közismert megjelenési szabályok figyelmen kívül hagyása miatt. Te ne kövesd el ugyanezt a hibát – Frank Patrícia itt segít!
Olvass tovább
00:00:00
/
00:00:00
A globális kutatás eredményeinek év eleji kihirdetése után a PwC nemrég bemutatta a hazai Vezérigazgatói Felmérés adatait is. A számok alapján a magyar cégvezetők optimistábbak a gazdasági kilátásokat illetően, mint külföldi kollégáik, ám árnyalja a képet, hogy saját cégük árbevételére már nem feltétlenül jósolnak növekedést 2024-re. Az olyan kitettségek kapcsán, mint az infláció, a szakképzett munkaerő hiánya vagy akár a klímaváltozás, szintén derűlátóbbnak tűnnek a hazai cégvezetők, igaz, vannak aggodalmak, de izgalmas jóslatok is, például az új technológiai vívmányok bevezetése kapcsán, amelyek mellett nem lehet szó nélkül elmenni. Nem is tesszük: a BizniszPluszban a PwC Hungary szakértőjével, Mezei Szabolccsal elemezzük a legtanulságosabb számokat.
Olvass tovább
00:00:00
/
00:00:00
A Magyar Munkaerő-kölcsönzők Országos Szövetségének elnökével azt elemezzük a BizniszPlusz aktuális epizódjában, hogy hogyan alakíthatja át a toborzási folyamatokat és általában a HR munka világát a mesterséges intelligencia. A szakemberrel megnéztük azt is, milyen szakmai készségek ívelnek fel az AI korszakban, és ennek milyen lenyomatai lesznek érzékelhetők a következő években, sőt, már 2024-ben is. A magyar gazdaságban megjelent külföldi munkavállalók által elindított munkaerőpiaci trendek, valamint a változó minimálbér és bérminimum hatásai szintén szóba kerültek a beszélgetésben. Utóbbiakról kiderült mekkora terhet rónak a magyar vállalkozásokra, és ennek milyen mögöttes okai vannak, a munkaerő termelékenységének alakulásától a tapasztalt kollégák megtartásáért indult küzdelemig.
Olvass tovább
00:00:00
/
00:00:00
Soha még ilyen magas összeggel – egy kártyára vetítve több, mint 130 ezer forinttal – nem tartoztak a hazai hitelkártya-tulajdonosok, mint 2023-ban. Úgyhogy erről beszélni kell – pláne az elmúlt 10 év tapasztalataival összehasonlítva. A BiztosDöntés.hu alapítója szerint a tartozások átlagos összege túl magas, ami leginkább annak tudható be, hogy nem egészséges irányba tolódtak el az adósságaink. Mire jó valójában egy hitelkártya, és milyen kisebb szemléletváltással kerülhető el, hogy túl magas tartozásokat halmozzunk fel? Tudd meg a válaszokat a tudatosabb gazdálkodáshoz Gergely Péter pénzügyi szakértőtől!
Olvass tovább
00:00:00
/
00:00:00
Ahhoz, hogy az ember bizonytalan gazdasági környezetben is megtalálja a lakásvásárláshoz elérhető maximális pénzügyi és támogatási lehetőségeket, mindenképpen kell ingatlanpiaci és hitelekkel, pénzügyekkel foglalkozó szakember. Benedikt Károlyt, a Duna House Marketing és PR vezetőjét arra kértük, elemezze a magyar és a közép-európai régió 2023-as, illetve 2024-re várható ingatlanhelyzetét, valamint áruljon el hazai legeket. A szakember szerint a vásárlóknak sosem érdemes visszaeső árakra várni, sőt, a tanulság az, hogy a gyors döntések igazán kifizetődőek.
Olvass tovább
00:00:00
/
00:00:00
Az Év Bortermelője díjjal jutalmazott borász közel 80 hektáros családi birtokon gazdálkodik és annak ellenére, hogy az ültetvényei az európai viszonylatban kicsi villányi régióban találhatók, jócskán vannak külföldi országok, ahová exportálni tud, Írországtól, Svájcon és Németországon át egészen Kínáig. Nagyon sikeres a Mátyás Cuvée, amit elődjéről, az édesapjáról nevezett el, de a legkülönlegesebb, külföldön is nagy főhajtással elismert terméke minden bizonnyal a speciális eljárással készülő Bocor Grandior Merlot. A Magyar Bor Akadémiától kapott négy jelölés után végre elnyert kitüntetés Günzer Tamásnak köszönhetően közel negyed évszázad után kerül ismét a Villányi borvidékre, de a borász talán ennél is büszkébb arra, hogy a pincészetének egyik nedűje bejutott az ország 12 legjobb újbora közé.
Olvass tovább
00:00:00
/
00:00:00
Ebben az epizódban azt a nagy horderejű és rendkívül összetett munkát mutatjuk be, amit Magyarország legmagasabb irodaháza, a MOL Campus építése során végeztek a kivitelezők. A csúcsidőszakban 1800 dolgozó munkáját összefogó Wolf András meg is kapta érte az Év Projektmenedzsere díjat, amit a Projektmenedzsment Kiválóság Tábla tagjaiból álló zsűri ítélt meg számára. A Market Építő Zrt. műszaki vezérigazgató-helyettese szerint amellett, hogy nagy elismerés kollégáktól kapni egy ekkora díjat, meg is erősítette abban a tudatban, hogy érdemes példamutatóan, kitartóan dolgozni a sikerért. A szakember persze a MOL Campus innovatív kivitelezését és fenntartható megoldásait is örömmel bemutatta a BizniszPlusznak adott interjúban.
Olvass tovább
00:00:00
/
00:00:00
Egyetlen vállalkozás sem építi fel önmagát, és a legfőbb erőforrása a vezető, aki – pláne egy új üzlet megalapozása közben – sajátos támogatást igényel. A többféle vállalkozás- és vezetőfejlesztő tréninget szervező SEED Alapítvány az ügyvezető igazgató szerint még frissebb módszerekkel, gyakorló vállalkozókkal mentorálja a kezdőket. Lakatosné Lukács Zsuzsanna ebben az epizódban világít rá, hányféle teendő van egy üzleti ötlettel, mire az működő vállalkozássá alakul. Ezen az úton tereli végig az újdonsült cégeket a RajtUp programjuk is.
Olvass tovább
00:00:00
/
00:00:00
Ebben az epizódban Pataki Tamás, a Canon Business Development Managere segítségével mutatjuk be, hogy milyen eszközök és mesterséges intelligencia megoldások lehetnek az orvosok segítségére – már nem is a jövőben, hanem akár napjainkban. Az elöregedő társadalmakban egyre több pácienst kell ellátnia az egészségügynek, így olyan technológiák nélkül, amiket például a Canon Medical Solutions képalkotó rendszerei nyújtanak, egyre nehezebb megfelelő számú és pontosságú diagnózist felállítani. De mi köze mindennek a ReCaptcha internet-felhasználó azonosításhoz és az önvezető autókhoz? Ez is kiderül a beszélgetésből.
Olvass tovább
00:00:00
/
00:00:00