A Babysteps Magyarország első podcastje a lombikról, babáért való küzdésről, és termékenységi nehézségekről őszintén, tabuk nélkül. Kéthetente újabb történeteket mutatunk be sorstársainktól, akik hajlandóak voltak megosztani történetüket, hogy így együtt támogassuk a babáért küzdők közösségét.
"Fogtam magam, lejöttem, kiültem a teraszra, és egy huzamban megittam egy üveg bort, szomorú számokat hallgattam és üvöltve bőgtem, és közben azt magyaráztam, hogy én nem hiszem el, hogy nem tudom megtartani a babáimat, hanem milyen nő vagyok én, aki kilöki a saját gyerekét..."
"Igazából mozdulatlan spermiumokkal termékenyítettek meg ilyen ICSI eljárással, nem indultunk egyáltalán jó esélyekkel, szóval mi már igazából nézegettük a donor lehetőségeket is..."
"...de ő legalább tudja, hogy képes rá... Én még azt se tudtam ugye, 8 évig, hogy képes vagyok arra, hogy teherbe essek..."
Regi beszámol a várva várt beültetés eredményéről
"Az nagyon jó, hogy én gyereket szeretnék, de jelen pillanatban a saját életemért küzdök."
Ebben a részben Regina izgalmas új híreket közöl a lombik folyamatuk állásáról, majd meghallgathatjátok Enikő történetét.
Ebben a részben a saját beszámolónk után egy különleges interjút hallgathattok meg Bogival, a brnoi lombik koordinátorral.
Visszatér Zsófi az előző részből, és ezúttal pszichológus szemmel beszél nekünk a lombikról. Körbejárjuk vele a legfontosabb kérdéseket és témaköröket azzal kapcsolatban, milyen lélektani, párkapcsolati hatása lehet a babáért küzdésnek.
Újra jelentkezünk friss hírekkel a saját utunkról, majd meghallgathatjátok Mimi nem hétköznapi lombik történetét is.
Ebben a részben röviden újra beszámolunk, hogy éppen mi hogy állunk a lombikkal, utána pedig meghallgathatjátok Anita tapasztalatait, aki Amszetrdamban vett részt kivizsgálásokon, beavatkozásokon.