Molnár Bea építész, a PLANT - Atelier Peter Kis vezető tervezője. Diplomáját a Moholy-Nagy Művészeti Egyetemen szerezte, jelenleg az egyetem doktorandája. Több mint 10 éve oktat építészeti és belsőépítészeti tervezést, kutatási területe az élhető környezet és az együttműködő építészet.
A megőrzés és a fenntarthatóság a legkülönfélébb formákban jelenik meg munkáiban és számos olyan projekt fűződik a nevéhez, amely kivívta a hazai és a nemzetközi szakma figyelmét.
A Tokyo Designers Weeken két interaktív konténerinstallációját is megvalósíthatta: az egyik az etnikai sokszínűség kérdését, a másik a hulladékokhoz fűződő viszonyunkat dolgozta fel. A budapesti Real School Nemzetközi Általános Iskola műemlék épületének belsőépítészeti kialakítása során szintén az oktatási környezetben megvalósítható fenntarthatósággal kísérletezhetett.
Magyarországon megvalósult munkáik közül több új irányt mutatott a hazai belsőépítészetnek. Mindenekelőtt a Katona József Színház belső tereinek újragondolása, vagy épp az Állatkert Nagysziklájában megvalósult Zoológiai Múzeum tervezése. A 2010-ben elkészült Bazaltbor Borászatot – amely a présházak archetípusait és a falra kapaszkodó növényzet lenyomatát idézi meg – a négymilliós havi látogatottságú ArchDaily magazin online szavazásán az év legjobb ipari épületévé választották. A 2020-ban átadott Gyarmati Dezső Uszoda épületét tavaly jelölték Mies van der Rohe díjra.
Aktuális munkái között említést érdemel egy Zugligeti svájci villa átalakítása, vagy a Partizán Alapítvány irodájának kialakítása, amelyeknél a történeti emlékek kortárs újrafogalmazása jelenti az építészeti kihívást.
Olvass még többet az Építészfórumon! https://epiteszforum.hu/auditorium-podcast--molnar-bea