Egy egészen kicsi és egyszerű építmény, egy hegytetőn álló kőtorony, mely szinte csak négy falból állt. Ez volt a Galya-kilátó, amíg Kovács Csaba és Vass-Eysen Áron újra nem gondolta: néhány módosítással máris egy olyan kilátó lett belőle, amit nemcsak a közönség imád, de a szakma is elismer.
Kovács Csaba gondolkodásában központi szerepe van a talált tárgy fogalmának, így a Galya-kilátó rekonstrukciója is testhezálló feladat volt számára: megkeresni, hogy mennyi legyen a régi és mennyi az új aránya, és miként lehet megmutatni a régi épület értékeit és közben bátran hozzágondolni új dolgokat. Sok meglepő és kézenfekvő megoldást alkalmaztak, de a igazán népszerűvé a bivakok miatt vált az épület: ha elég bátrak vagyunk, akár egy egész éjszakát is tölthetünk a kilátóban.
Miért kellett megemelni a Galya-kilátót? Hogyan jött az ötlet, hogy ott is lehessen aludni? Mit gondolunk az építészetben szerethetőnek? Mit tehet egy helyi közösség egy lepusztult épület megmentéséért? Kovács Csabával Zubreczki Dávid beszélgetett.
Még több kép és info a Galya-kilátóról az Építészfórum cikkében: http://epiteszforum.hu/auditorium-podcast-kovacs-csaba-es-a-galya-kilato