Az én podcastom A Te Podcastod - Szűcs Viktor személyes podcast műsora, ahol van idő beszélgetni. Kérlek, kövess be itt és az Instagramon is: @atepodcastod Elgondolkodtató témák, nem mindennapi vendégek és olyan beszélgetések, amelyek útravalóként szolgálhatnak szó szerint és átvitt értelemben is.
Yuval Noah Harari izraeli történész-professzor, aki elsősorban az emberiség történetét és jövőjét vizsgáló bestsellereiről ismert (Sapiens – Az emberiség rövid története, Homo Deus – A holnap rövid története, 21 lecke a 21. századra, Nexus - Az információs hálózatok rövid története a kőkorszaktól az MI-ig). Amikor kitört a covid, akkor kezdtem el olvasni a könyveit, és egy tévés munkatársammal, Sipiczki Jankával sokat beszélgettünk az olvasottakról. Harmadik könyvének végén az emberiség múltja, jövője és a minket magunknál akár jobban is kiismerő mesterséges intelligencia után leírta, hogy a tudományos frusztrációkból ő vipasszaná meditációval jön ki. A mai adásra meghívtam a vipasszaná egyik legnagyobb hazai szakértőjét, Cser Zoltánt, aki a Tan Kapuja Buddhista Főiskola tanítója és A Tan Kapuja Buddhista Egyház igazgatója, és volt munkatársamat, Sipiczki Jankát, aki IT project manager. A mai beszélgetésben a valóság keresése, a meditáció nehézségeinek és az unalomnak a leküzdése valamint a szenvedés és a fájdalom megszüntetése is fontos szerepet kap, a fő kérdés pedig az, hogy a meditáció általi önismeret segíthet-e legyőzni a mesterséges intelligenciával kapcsolatos félelmeinket. - A TE PODCASTOD
https://linktr.ee/atepodcastod
Iratkozz fel, és oszd meg a beszélgetést ismerőseiddel!
Készült a Brocasterz stúdiójában.
Miket tanulhatunk a világ legjobb városaitól? Mely városokat tartja leginkább példaértékűnek Vitézy Dávid, aki idén majdnem Budapest főpolgármestere lett?
Miért lehet olyan jó az életminőség Bécsben, Koppenhágában, Zürichben, Tokióban, Londonban, Párizsban vagy épp Barcelonában, milyen kihívásokkal szembesülnek ők, és hogyan oldják meg? Miért van jelentős hatással az egész országra Budapest közlekedése? Milyen előnyőkkel járna, ha Olimpiát rendeznénk? Budapesten kívül melyik városban érzi még magát otthon Vitézy Dávid, és miért lehet hasznos a Transport Tycoon vagy a Cities: Skylines? Az egykori államtitkárral egyebek mellett ezekről beszélgetünk, megpróbálva a pártpolitikai csatáktól távol tartani a mai beszélgetést. - A TE PODCASTOD
https://linktr.ee/atepodcastod
Iratkozz fel, és oszd meg a beszélgetést ismerőseiddel!
Készült a Brocasterz stúdiójában.
Ahhoz, hogy egészségesek legyünk, és jól érezzük magunkat, az egyik legfontosabb, hogy tudjunk jól aludni. De hogyan kell ezt tenni? Mi kell hozzá? Mit tegyünk, és mit ne tegyünk? Milyen alvászavarok léteznek, és lehet-e nekünk is ilyen anélkül, hogy tudnánk róla? Mennyire van igaza Dr. Schwab Richárd belgyógyász-gasztroenterológusnak, amikor azt mondja, hogy 6-7 órát aludjunk? Többek között ezekről fogunk ma beszélgetni A Te Podcastodban Dr. Dombovári Magdolna neurológus szakorvossal, szomnológussal, vagyis alvásszakértő orvossal, aki a budapesti Honvédkórház Alváslaboratóriumában alvásbetegségekben szenvedő pácienseket lát el, és dolgozik a SomnoCenter Budapest Alvászavar Központban is. - A TE PODCASTOD
https://linktr.ee/atepodcastod
Iratkozz fel, és oszd meg a beszélgetést ismerőseiddel!
Készült a Brocasterz stúdiójában.
Puzsér Róberttel közösen hozta létre az INGA Kultúrkávézót Zaránd Péter. Az augusztusi megnyitón rajta és Puzséron kívül rengetegen ott voltak: Magyar Péter, Márki-Zay Péter, Laár András, Nagy Ervin, Jólvanezígy Nagy Ádám és például Radics Peti, készített a helyről egy Propaganda részt a TV2 műsorvezetője, Tilla is, és beszéltek róla a Partizánban is. Mai vendégem Zaránd Péter, az Inga társtulajdonosa, aki korábban Puzsér főpolgármester-jelölti kampányát, a Sétáló Budapestet vezette, majd pedig Márki-Zay Péter miniszterelnök-jelölti kampányfőnöke is volt. - A TE PODCASTOD
https://linktr.ee/atepodcastod
Iratkozz fel, és oszd meg a beszélgetést ismerőseiddel!
Készült a Brocasterz stúdiójában.
A Világgazdasági Fórum Globális kockázatokról szóló jelentése szerint az éghajlatváltozás után az AI jelenti az egyik legnagyobb kockázatot a következő 10 évben. Mit tehetünk, hogy ne veszélyt, hanem lehetőséget lássunk a mesterséges intelligenciában, hogy ne vegye el a munkánkat és ne tegye tönkre az életünket, hanem pont hogy jobb életet biztosítson nekünk? Miért kell és hogyan lehet korlátozni az MI-t? Erről fogunk beszélgetni ma Kothencz Dániellel, az EPAM Product Manager-ével, aki GenAI termékeket fejleszt és a téma szakértője. - A TE PODCASTOD
https://linktr.ee/atepodcastod
Iratkozz fel, és oszd meg a beszélgetést ismerőseiddel!
Készült a Brocasterz stúdiójában.
Pogátsa Zoltánnal kibeszéltük az előző részben, hogy a leggazdagabb országok miért lettek a leggazdagabbak, és hogy melyik ország példáját követhetnénk. Ma folytatjuk a témát, hiszen valahogy el kéne érni, hogy a magyarok kiköveteljék a követendő irányt a politikusoktól, de az is lehet, hogy sajnos nem érhetjük el a leggazdagabb országok szintjét, sőt lehet, hogy nem is kell. Lehet, hogy inkább mást kellene csinálnunk. Mai vendégem Gerőcs Tamás, a New York-i Állami Egyetem oktatója, szociológus, politikai közgazdász és világrendszerkutató, a Magyarország függő fejlődése című könyv szerzője.
Az előző részben 12 ország példáját vettük végig, de Ausztria nem volt köztük, most az osztrák meggazdagodás példáját is megismerjük.
Miért kell a magyar tőkét megerősíteni, és mennyire sikeres ebben a kormány? Miért nem elég az oktatásba többet befektetni? Lehet még Magyarország a jövő nyertese? Sok egyéb mellett ezekre is keressük a választ. - A TE PODCASTOD
https://linktr.ee/atepodcastod
Iratkozz fel, és oszd meg a beszélgetést ismerőseiddel!
Készült a Brocasterz stúdiójában.
Tényleg tudják a politikusaink, hogyan válhatunk az egyik leggazdagabb országgá? Mi kell ehhez? A legjobban élő országok hogy csinálták? Mit tanulhatunk tőlük, hogy ne kelljen kiköltözni hozzájuk a jobb élet reményében? Hogyan vehetjük rá politikusainkat, hogy kövessük a legjobb példákat?
Ezekről Pogátsa Zoltánnal beszélgetünk ma, aki közgazdász-szociológus, a Soproni Egyetem habilitált egyetemi docense, és akinek van egy saját politikai-gazdaságtani podcastja is, a Pogi Podcast.
A világ legjobban élő, leggazdagabb 12 országának példáján keresztül megtudhatjuk, mi a sikerük kulcsa, mi az ő titkuk, mit csinált Dánia, Svájc, Izland, Norvégia, az USA, Kína, Németország, Japán, Luxemburg, Írország, Szingapúr valamint Katar, és mit csinálhatunk mi. - A TE PODCASTOD.
https://linktr.ee/atepodcastod
Iratkozz fel, és oszd meg a beszélgetést ismerőseiddel!
Az EP választás közeledtével nagyon sokan az Európai Unióval foglalkoznak, de van egy másik szervezet, ami még közelebb áll hozzánk, és épp ezért hatalmas lehetőségeket rejt. "Lengyel-magyar két jó barát, együtt harcol, s issza borát" – van egy ilyen mondás magyarul és lengyelül is. Csehországban, Prágában járva mindenhol gulyást, lángost és debreceni kolbászt látni, Szlovákia történelmi kapcsolódásait Magyarországhoz pedig talán nem is kell magyarázni. Magyarország ezzel a 3 országgal együtt alkotja a Visegrádi Együttműködést, vagyis a V4 országokat. Hogy mennyire valós és szoros az együttműködés most, és a jövőben akár egy országgá válhatunk-e, többek között ezekről beszélgetünk A Te Podcastod mai adásában Nagy Dénes Andrással, a Ludovika - Nemzeti Közszolgálati Egyetem John Lukacs Intézetéhez tartozó College of Visegrád+ (Visegrád+ Kollégium) képzésének programkoordinátorával, illetve az Alapjogokért Központ Visegrádi Négyes országokért felelős Közép- és Kelet-Európa koordinátorával, elemzőjével. - A TE PODCASTOD.
https://linktr.ee/atepodcastod
Iratkozz fel, és oszd meg a beszélgetést ismerőseiddel!
Beszélgetés a Dumaszínház Stand Up Comedy előadójával, Elek Péterrel. A Te Podcastodban elmondja, miért hagyta ott előző munkahelyét, milyen nehézségekkel nézett szembe pályafutása kezdetén, milyen akadályok és feladatok veszik körbe jelenleg, és milyennek látja a saját és az emberiség jövőjét. - A TE PODCASTOD. https://linktr.ee/atepodcastod Iratkozz fel, és oszd meg a beszélgetést ismerőseiddel!
Készült a Brocasterz stúdiójában.
Kína egyre erősebb és befolyásosabb. Kína-kutatóval beszélgetünk arról, hogy milyen lesz az élet, ha a kínaiak átveszik a hatalmat Amerikától illetve a nyugati civilizációtól.
Hogyan vált Kína ilyen hatalmassá? Miért nem terjeszkedett eddig, és most miért fél tőle a világ jelentős része? Kitörhet-e a harmadik világháború vagy létezhet más forgatókönyv is? Hogyan változtatta meg a Kínáról való gondolkodásunkat Putyin? A kapitalizmus vagy a kommunizmus lesz a meghatározó? Vannak-e barátai Kínának? Mekkora veszélyt jelent a TikTok? Mit tehet Magyarország, hogy ne járjon rosszul? Többek között ezekről beszélgetünk Matura Tamással, a Budapesti Corvinus Egyetem adjunktusával. - A TE PODCASTOD.
https://linktr.ee/atepodcastod
Iratkozz fel, és oszd meg a beszélgetést ismerőseiddel!