A Tanári podcastben a vendégekkel olyan témákról beszélgetünk, amik az oktatás aktualitásait érintik. A beszélgetések azonban nem csak diákoknak és tanároknak szólnak, hanem mindannyiunk számára fontosak, hiszen az oktatás az egész társadalom alapja. Célunk, hogy A Tanári révén minél több emberhez eljussanak azok a gondolatok és ötletek, amelyek segíthetnek az oktatási rendszerünk fejlesztésében és az iskolai életünk jobbá tételében.
A Tanári podcast első epizódjában a vendégem Csatár Réka, aki maga is tanárként kezdte a pályafutását az egyetem után. Két évvel ezelőtt azonban úgy döntött, hogy elhagyja a tanári pályát. A beszélgetés során Réka megosztja azokat az okokat, amelyek ezen döntéséhez vezettek, és kitér arra is, hogyan értékeli döntését most, az eltelt idő tükrében. Hallgassátok meg a tapasztalatait, kihívásait és érzéseit a tanári pálya és annak elhagyása kapcsán!
A Tanári podcastben szimbolikusan bepillantást nyerhet mindenki a misztikus tanári szobába, hiszen az oktatás aktualitásairól, lehetőségeiről és jövőjéről fogunk beszélgetni különböző vendégeimmel.
A bemutatkozó-felvezető adásban beszélek arról, hogy miről és kinek szól a podcast (nemcsak tanároknak vagy diákoknak!), vagy hogy milyen témákról lesz szó a jövőben... például mentálhigiénéről, tanári és szülői szerepekről, iskolán túli életről.
Remélem velem tartotok, és meghallgatjátok A Tanári podcast adásait!
Találkozunk legközelebb, szép napot!