Keresés Jelentkezés Digitális innovációnk Mi a podcast.hu?

A Tanári

Kákonyi Sára

Vissza

A Tanári

Kákonyi Sára

Oktatás

A Tanári podcastben a vendégekkel olyan témákról beszélgetünk, amik az oktatás aktualitásait érintik.  A beszélgetések azonban nem csak diákoknak és tanároknak szólnak, hanem mindannyiunk számára fontosak, hiszen az oktatás az egész társadalom alapja. Célunk, hogy A Tanári révén minél több emberhez eljussanak azok a gondolatok és ötletek, amelyek segíthetnek az oktatási rendszerünk fejlesztésében és az iskolai életünk jobbá tételében. 

Epizódok

1-10 megjelenítése a(z) 31 elemből.

A mai epizódban Simon Emesével a nyelvtanulásról beszélgetünk. Emese több évig élt az Egyesült Államokban, majd pozitív tapasztalatai miatt úgy döntött, nyelvtanárként támogatja az angolul tanulni vágyókat, az egészen kicsiktől az idősekig. Vajon mennyit számít az idegen nyelvi környezetben való huzamosabb idő eltöltése? Hogyan érdemes akár otthon, szülőként tanítanunk kisgyermekeinket egy idegen nyelvre? Mi a különbség a passzív és aktív nyelvtudás között? 

Ezekre és további kérdésekre is válaszolunk a beszélgetésben.

Itt találhatsz több információt Emeséről: https://www.emesesimon.com/turbo 

Hallgassátok szeretettel!

Küldj nekünk üzenetet!

Olvass tovább
00:00:00
/
00:00:00

Hogyan lesz valakiből tanár? Milyen út vezet az első tanítási óráig, és milyen szerepe van ebben a gyakorlóiskoláknak és a mentortanároknak?

Ebben az epizódban Iván György mentortanárral arról beszélgetünk, hogy miben más egy gyakorlóiskola, hogyan segíti a tanárszakos hallgatókat a valódi iskolai környezet, és milyen kihívásokkal néznek szembe az első óráikon. Szó lesz a tanárképzésről, a mentorálás felelősségéről és arról is, milyen készségek kellenek ahhoz, hogy valaki igazán jó tanár legyen.

Hallgassátok szeretettel!

Küldj nekünk üzenetet!

Olvass tovább
00:00:00
/
00:00:00

A Tanári Podcast új epizódjában Halász András iskolapszichológussal beszélgetünk a szülőkről való leválásról, az önállósodásról és a fiatal felnőtté válás kihívásairól. Hogyan segíthetik a szülők ezt a folyamatot? Miért félnek sokan az önállósodástól? És milyen készségekre van szükség ahhoz, hogy magabiztosan lépjünk ki a nagybetűs életbe?
Ha szeretnéd jobban érteni ezt az élethelyzetet – akár diákként, akár szülőként –, tarts velünk! 🌱

Küldj nekünk üzenetet!

Olvass tovább
00:00:00
/
00:00:00

A mai epizód vendége dr. Menhart-Hajdara Anna, akivel arról beszélgetünk, milyen úton jutott el végül a kutatói munkáig. 
A mai adásban kitérünk a középiskolai természettudományos oktatás népszerűbbé tételére, az egyetem és a gyakorlatok adta lehetőségekre, illetve a tudományos-technológiai világ részleteire és jövőjére. 
Hallgassátok szeretettel!

Küldj nekünk üzenetet!

Olvass tovább
00:00:00
/
00:00:00

A Tanári podcast vendége ezúttal Juhos Dóra, a Lélekkel az Egészségért Alapítvány képviseletében.  

Dórival nemcsak a Sulinyugi program küldetéséről, módszereiről beszélgetünk, hanem kitérünk arra is, hogy mi okozhat stresszt egy kis- vagy középiskolás diák számára, és milyen hasznos gyakorlatokkal segíthetjük őket érzelmeik felismerésében, kifejezésében, és a stresszkezelésben.

Természetesen a tanári oldalra is kitérünk - hogyan előzzük meg a kiégést, mi segíthet nekünk, felnőtteknek?

Hallgassátok szeretettel!

Az epizódban említett letölthető anyagok: https://sulinyugi.hu/letoltheto-anyagok
A Sulinyugi YouTube csatornája: https://www.youtube.com/channel/UC5H07-ek6gvdTBUrQZAW7KQ

Küldj nekünk üzenetet!

Olvass tovább
00:00:00
/
00:00:00

Dani és Regő két volt diákom, akikkel a beszélgetésünk során arra keressük a választ, hogy milyen tényezők befolyásolják egy osztályközösség alakulását, és ennek milyen hatása van az egyénre. Mennyiben fontos az osztály a tanulás, illetve az iskolán kívüli élet szempontjából? Meghatározó-e a középiskolai közösség a továbbtanulás és a későbbi kapcsolataink terén? Miben más az egyetemi közeg?
Hallgassátok szeretettel!

Küldj nekünk üzenetet!

Olvass tovább
00:00:00
/
00:00:00

Az emojik, vagyis hangulatjelek manapság a diákok, sőt, szinte bárki mindennapi kommunikációjának részei. Lévén, hogy vizuális eszközökről van szó, időnként beépíthetők az oktatásba is. 
Fontos a legelején leszögezni, hogy az emojik tanórai használatának bár vannak előnyei, egyáltalán nem arra buzdítok mindenkit, hogy minden egyes órán ezzel fogja meg a diákokat, vagy minden anyagrészt ezzel dobjon fel. Időnként érdekes lehet egy ilyen feladat, de olyan is lehet, hogy a tanulóink túl fáradtak, vagy nincsenek olyan passzban, ami a kreatív feladatokra nyitottá tenné őket. 
Az emojik használata a tanórán izgalmas és motiváló lehet, de érdemes figyelembe venni az esetleges árnyoldalakat is, hiszen minden éremnek két oldala van. 
Az epizódban megemlítek konkrét játék/feladatötleteket is, amikhez linkeket, ábrákat, további anyagokat a saritanit.hu-n találhattok.

Küldj nekünk üzenetet!

Olvass tovább
00:00:00
/
00:00:00

Számos diák aktív, és iskola után járnak különböző edzésekre/edzőterembe, de sajnos nagyon sokan az egész napos iskolapadban való ülés után otthon is valami passzív hobbinak szentelik az idejüket. Egy-egy testnevelés óra mindannyiuk számára kellemesen átmozgató lehet, főleg a sok elméleti tantárgy között.

A diákok nagy része viszont - főleg kamaszkorban - nyűgnek érzi a tesiórákat, keresik a kibúvókat, inkább nem hoznak felszerelést, igazolásokat szereznek, hogy ne kelljen ennyit tesizni.

A Tanári podcast eheti vendégével, Bomba Gábor testnevelővel arról beszélgetünk, hogyan lehet mégis motiválni a diákokat egy-egy tesiórán. Mivel lehet változatossá tenni ezeket a tanórákat? Hogyan lehet a gyerekeket tudatosabbá nevelni a sportolás terén is? Milyen lehetőségei vannak egy versenysportolónak?

Hallgassátok szeretettel a beszélgetést, és írjátok meg véleményeteket!

Küldj nekünk üzenetet!

Olvass tovább
00:00:00
/
00:00:00

A legújabb Tanári podcast epizódban Opauszki Norberttel beszélgetünk arról, mit adott nekünk a hat éves egyetemi képzésünk. Mit tanultunk, mi maradt ki, és mi az, amit máshogy csinálnánk az utóbbi évek tapasztalatai alapján? 🎓
Hallgasd meg a beszélgetést, aminek mottója talán a kíváncsiság szó lehetne. 😊

Küldj nekünk üzenetet!

Olvass tovább
00:00:00
/
00:00:00

Ebben az epizódban a vendégem Zwickl Annamária gyógypedagógus, akivel izgalmas és hasznos témákat járunk körbe: mit jelentenek az SNI és BTMN rövidítések, és mi a különbség köztük, mi a fejlesztő és gyógypedagógus szerepe és feladatai az iskolában, milyen nehézségekkel fordulnak hozzá leggyakrabban tanárok, szülők és diákok...
Ezekre, és még sok más kérdésre is válaszolunk a Tanári podcast legújabb epizódjában. Hallgassátok szeretettel és írjátok meg visszajelzéseiteket! 🌱

Küldj nekünk üzenetet!

Olvass tovább
00:00:00
/
00:00:00