Megosztó kérdésekkel, sokszor tabu témákkal foglalkozunk a Terefere B. Király Györgyivel című sorozatban. A változókor rejtelmei a nők és persze a férfiak esetében, - férfi klimax is van! - színpadi diadalmenet árnyékokkal a háttérben, túszdráma és túsztárgyaló, tragikus szívügyek, -minden ötödik infarktuson átesett meghal egyetlen esztendő alatt- kiderül, hogy milyen közúti tragédiákat okozhat az alvási apnoé, hogy milyen hajléktalannak lenni , és az is, hogy mit okozhat a szexturizmus. Jön minden, ami érdekes, izgalmas, aktuális, amiről beszélünk, amire odafigyelünk ,ami érdekel bennünket.
Kóber Ildikó fogalmazott így egy interjúban, miután érzelmileg bántalmazó férje kirakta közös házukból. A magyar-történelem szakos tanárnő váltott, bentlakásos idősgondozó lett, hogy legyen fedél a feje fölött. Aztán jött a Biblia Iskola, Svájc, Afrika, majd a küzdelem az emberkereskedelem, a prostitúcióra kényszerítés ellen. Azt mondja, ebben a „szakmában” egyre több a nyugdíjas. Mesél az elcsábított fiatal lányokról is, és a valóra vált álomról, a Romokból élet alapítványról.
Műtőssegédből azért nem lett orvos, mert kiborította annak a kismamának a halála, akit végül ő vitt le a hullakamrába. Bár fellépett a Bál a Savoyban című operettben, nem a színpad, hanem a rádió, a televízió lett a nagy szerelem. A mai napig hallhatjuk délben a rádióban, hiszen ott ül a mikrofon előtt és a haragokról mesél. Előadóesteket is tart, mert a Táncsics- és Kazinczy-díjas bemondó, műsorvezető, előadóművész, a szép hangú, mindig elegáns Mohai Gábor nem tudná versek nélkül elképzelni az életét.
Az örökifjú Esztergályos Cili- Kossuth- és Jászai Mari-díjas színésznő- 82 évesen is valóságos energiabomba, akinek esze ágában sincs lemondani a színpadról. Más kérdés, hogy a színpad ma is, ekkora rutinnal is, ha nem is lámpalázat, de izgalmat hoz az életébe. Temperamentuma a Kék zónák hosszú életű lakóira emlékeztet, akik túl a 100 éven is dolgoznak, a családjukkal törődnek, és tele vannak tervekkel. Cili, aki a színház mellett fest és kerámiázik, azt mondja imád élni, és ha semmi komoly betegség nem jön közbe, akkor 128 éves koráig tervezi, hiszen hogy minden beleférjen kell még az a 46 év.
„Cigánynak születtem és szegénynek is. Egy hatgyermekes családban harmadik gyerekként, első lányként. Anyám sem írni, sem olvasni nem tudott. Szégyelltem, aki vagyok, ahogy élünk, a ruháimat, a házunkat. Azt gondoltam, mindenki tud mindent rólunk, a veszekedéseket, a pénztelenséget, anyám depresszióját, apám agresszióját.” Ezt írta egy pályázatra beküldött nyertes novellájában Danó Éva teológus, régiómenedzser gyermekkori traumái mellett arról is beszél, hogyan sikerült kitörnie a lehúzó múlt világából.
Mik azok a kék zónák? Megtalálták azokat a régiókat, ahol magasabb a száz pluszosok aránya, mint máshol, illetve hosszú éveiket betegség daganatok , szív-és érrendszeri betegségek nélkül, jó életminőségben élték meg az itteniek. 5 ilyen zónát találtak. Az Olaszországi Szardínia, a japán Okinava szigete, a Costa Ricához tartozó Nicoya-félsziget, a görögországi Ikária. Dr. Ősz-Farkas Ernő, teológiai tanár, gyógyszerész élményeiről mesél, hiszen 5 hónapig élt az ötödikben, a kaliforniai Loma Lindán.
A Tourettes nemcsak kényszeresen káromkodik. Milyen tikkjei vannak még, és mit kezd az iskola és a tanárok a furcsán viselkedő, szipogó, köhécselő, krákogó, fejét rángató, vagy éppen két lábon ugráló gyerekkel? Hajnal Gergely a Magyar Tourette szindróma Egyesület elnöke - maga is érintett - a legkényesebb kérdésekre is válaszol.
hogy mihamarabb rájöjjön arra: merevedési zavarainak nem a korabeli feleség az oka- mondja Dr. Papp György andrológus professzor a klasszikus magyar andrológia önállósodásának főszereplője, palettáján ott a férfi klimax, a férfi fogamzásgátlás bevezetése, a szexuális zavarok kezelése és persze a a lombik bébi kérdés is.
Dr. Forgács Attila a Pannon Egyetem Pszichológia Intézetének docense – hatszor választották az év oktatójává különféle egyetemeken - gasztropszichológus. Azaz evéssel, elhízással, ételfóbiákkal, evészavarokkal foglalkozik. Mesél azokról a hónapokról is, amikor Chicagóban vendégeskedett Szathmáry Lajosnál a NASA gasztronómiai szakértőjénél, ő készítette 1969-ben a tubusos ételt, amit Neil Armstrong és Buzz Aldrin az első holdraszállás alkalmával fogyasztott.
Für Anikó Jászai Mari-díjas magyar színésznő, a Halhatatlanok Társulatának örökös tagja vállalja, hogy perfekcionista, hogy állandóan a tökéletességre törekedik. Mesél arról, hogyan bírja ezt a férje, a 13 éves kamasz-fia, és arról is, hogy mit jelent számára az anyaság, hogy kiváló a kapcsolata mozaikcsaládja tagjaival, hiszen férje-két felnőtt lány édesapja is. És persze szóba kerül a gyermekkor, a remek pedagógus mama, aki apa nélkül is mindent megtett, hogy Anikó megvalósíthassa álmait.
Van-e sikerélménye az onkológusnak? Lehet e gyereket vállalni mellrák után? Lehet-e szülni a kezelési periódus alatt, vagy után? Dr. Dank Magdolna professor asszony - 2014-ben ő volt az év onkológusa - mindkettőre igennel válaszol. Ne égjen belénk, hogy a daganat egyenlő a halállal! Más betegségek is léteznek, amelyeknek rosszabb a halálozási statisztikájuk, mint a ráknak, csak nincs rajtuk stigma. Ráadásul a daganatos betegségek nagy részét mára sikerült krónikus betegséggé szelídíteni. Mesél legutóbbi betegéről, aki 2 éves korában látta Magdi kisfiát, ő ma 27 éves! Tehát páciense 25 éve él együtt betegségével!