A Telekom kéthetente jelentkező műsora, amiben arról mesélnek meghívott szakértőink, hogy mire és hogyan használd a digitális világ legújabb jelenségeit. Magenta Podcast: a digitalizáció színe-java.
Megtalálhatjuk-e a boldogságunkat az online térben, vagy épp az kerget minket boldogtalanságba? Ebben a részben Németh-Hindi Fatimával (@fatimapanka) és Sarkadi Bálinttal (@pszicho_apu) beszélgetünk digitális jelenlétről, összehasonlításról, szorongásról – és arról, lehet-e tudatosan jól lenni egy folyamatosan bekapcsolt világban.
Az epizódot a SopronFesten, a Ligneumban rögzítettük!
Gyártó: Spirit FM
Szűcs Péter – újságíró, blogger, utazó – a vendégünk ebben az epizódban, ahol az utazás élményéről, technológiai kihívásairól és a valódi kapcsolódás lehetőségeiről beszélgetünk. Mi változott a turizmusban az elmúlt húsz évben, és hogyan segíti (vagy épp akadályozza) a digitalizáció a felfedezés örömét?
Milyen helyeken érzi az ember, hogy megállt az idő, és mit tanítanak ezek az utak önmagunkról, a gyökereinkről és a jelenlétről? Szó esik arról is, miért nemcsak menetrendeket és térképeket tartunk a zsebünkben, hanem a megismerés lehetőségét is.
Ha szeretsz utazni, álmodoztál már digitális nomád létformáról, vagy egyszerűen csak kíváncsi vagy, milyen a világ egy utazó szemével – ez az epizód neked szól.
Gyártó: Spirit FM
Aktuális epizódunkban arról beszélgetünk, hogyan fonódik össze a természet, a városi élet és a digitalizáció. Egyre jobban vágyunk a zöldre, körülöttünk mégis egyre több a térkő és a műfű, zöldellő természetet leggyakrabban az Instagramon látunk.
Vendégeink: McMenemy Márk, aki a médián keresztül hozza közel hozzánk a növényeket és a városi kertészkedést és Bardóczi Sándor, Budapest főtájépítésze, aki rendszerszinten gondolkodik arról, hogyan lehet élhetőbb, zöldebb a város.
Szó lesz balkonkertekről, digitális kertészeti applikációkról, a pázsitmániáról és arról is, mit tehet ma egy városi ember azért, hogy ne csak túléljen, hanem zölden éljen!
Gyártó: Spirit FM
A csúcsra járatott gasztroforradalom után, mi vár még a magyar gasztronómiára? A jó ízeket vajon megtaláljuk a social media média felületeken, vagy akár az AI chat-ablakaiban? A főzés fine dining és hétköznapi művészetéről Sárközi Ákost, a Textúra séfét és Németh Ádám gasztro kreatívot kérdeztük!
A mikrofonok mögött: Mészégető Marcsi és Mantz László
Gyártó: Spirit FM
Az egyre rövidülő figyelem korszakában hol a helye a színháznak? Mitől lesz egy darab közönségsiker? Hoz-e hírnevet és főleg nézőket az intenzív social media jelenlét? Lehet a színház üzlet is egyben? Hétköznapi, mindannyiunkat érintő problémák kerülnek nagyító alá a Loupe produkcióiban, amikkel meghódították a közönséget. Nézz be Lovas Rozival és Horváth János Antallal a színházi élet valós és digitális kulisszái mögé; végül még az is kiderülhet, van-e helye egy robotnak a színpadon!
A mikrofonok mögött Mészégető Marcsi és Mantz László.
Gyártó: Spirit FM
A csúcsra járatott gasztroforradalom után, mi vár még a magyar gasztronómiára? A jó ízeket vajon megtaláljuk a social media média felületeken, vagy akár az AI chat-ablakaiban? A főzés fine dining és hétköznapi művészetéről Sárközi Ákost, a Textúra séfét és Németh Ádám gasztro kreatívot kérdeztük!
A mikrofonok mögött: Mészégető Marcsi és Mantz László
Gyártó: Spirit FM
Belső gyerek, nárcizmus, parentifikáció, szorongó kötődés és a többi. Nincs olyan topik a mentális egészség témájában, amiben ne találnánk millió cikket, videót, posztot a social média felületeken, de vajon hogyan hat ránk ez az óriási mennyiségű pszichológiai tartalom? Létezik-e hipochondria, ha a mentális egészségünkről van szó, megválthatnak-e minket a mélynek szánt Reels-videók, és hol a helye a terápiának az AI korszakban? Dr. Buda László orvos pszichiáter, pszichoterapeuta, a SzomatoDráma és az Ultrarövid Terápia módszerek megalkotója, a „Mit üzen a tested?” és a „Mit üzen a lelked?” című könyvek szerzőjével eredtünk a fenti kérdések nyomába!
Gyártó: Spirit FM
Hetente több tucat új film és sorozat jelenik meg a streaming felületeken és kerül a mozikba. Mi határozza meg, hogy végül melyik sztori húz be ebben az elképesztő zajban? Megéri manapság még moziba járni? Van egy filmnek szavatossági ideje? Mikor lett ennyire népszerű a dokumentumfilm? Átírja az egész filmipar jövőjét a technológia robbanásszerű fejlődése? És végül, ti megdobálnátok popcornnal azt, aki mobilozik a moziban? Fejest ugrottunk a filmek világába Szeleczki Rozival, a Cicaverzum direktorával és Révész Bálinttal, aki olyan filmek rendezőjeként vált ismertté, mint a KIX vagy a Nagyiprojekt!
Gyártó: Spirit FM
Mosógépszerelés YouTube-ról, online képzés a Stanfordon vagy a főzés alapjai a Courserán. Miért lett olyan népszerű az online tanulás az utóbbi években? Valóban bármit meg tudunk tanulni, ha van kéznél egy laptop, telefon és internet? A következő epizódban vendégünk Prievara Tibor, aki az online tanulás szakértője. Vele beszélgetünk arról, hogyan alakítja át a digitális oktatás a hagyományos tanulási módszereket, és milyen előnyei, illetve hátrányai vannak az online tanulásnak. Hogyan segíthet az online oktatás új szakmák elsajátításában, és milyen szerepe van ebben a technológia fejlődésének? Megvitatjuk, hogyan választhatjuk ki a megfelelő online kurzust, és milyen módszerekkel mélyíthetjük el a megszerzett tudást. Szó lesz a digitális túlterhelésről és azokról a kihívásokról, amelyekkel a tanulók szembesülhetnek a digitális világban, például a figyelemelterelés és a motiváció fenntartása. Ha érdekel, hogyan formálja át az online tanulás a jövő oktatását és tanulási szokásainkat, akkor tarts velünk ebben az izgalmas beszélgetésben!
Gyártó: Spirit FM
Kevés olyan ember van Magyarországon, aki ne tudna kapásból eldúdolni legalább egy Halott Pénz slágert. A többszörös Fonogram-díjas magyar formációt, a Spotify-on többmillióan hallgatják, a YouTube-on a legtöbb számuk is milliós megtekintésű. Így ismerjük őket ma 10 évvel az indulás után, de vajon milyen volt a mára zenekarrá bővült formáció tagjainak gyerekkora a 90-es években? Honnan kapták és min hallgatták az első albumokat, ami meghatározta a jövőjüket? Hogyan segíthet egy zenekart a digitalizáció? Milyen módon alakul át a zeneszerzés, a közönséggel való kapcsolódás vagy akár a jegyértékesítés az elmúlt évtizedben? És vajon áldás vagy átok az életükben a social media? A kezdetekről beszélgettünk, felültünk a nosztalgiavonatra Marsalkó Dáviddal, Járai Márkkal és Boros “Venom” Gáborral a Sopfonfeszt-en. Tartsatok velünk az analógból digitálisba tartó járatunkon!
Gyártó: Spirit FM