Ebben a részben mélyrehatóan foglalkozok a Binance és a Coinbase kriptopiaci platformokat érintő legújabb szabályozási vizsgálatokkal. Részletesen elemzem és összehasonlítom a két jelentős szereplő ellen folyó eljárást és azok eltéréseit, kiemelve az SEC, az USA tőzsdefelügyelete által bevezetett "temporary restraining order", (TRO) hatását a Binance esetében, mely súlyosabb vádakra utal, mint a Coinbase esetében. Az epizód további részében az eljárás rövid- és hosszú távú következményeit is körüljárjuk. Az FTX példája vajon egyedi eset volt-e vagy inkább a centralizált kripto exchangek-re általánosan jellemző probléma?
Ha az utóbbi, akkor valószínűleg nem áll meg a Binance-nél a dominó...
Ebben a heti sorozatban röviden áttekintjük, hogy melyek azok az események, amelyek a leginkább befolyásolhatják a kripto- és hagyományos piacok mozgását rövid távon —illetve hogy ezek a dinamikák hogyan illeszkednek bele a “big picture”-be, azaz a nagyobb és átfogóbb globális piaci folyamatokba.
🗞 Iratkozz fel a hírlevelemre, amiben a piacokon zajló eseményekről és az azokhoz kapcsolódó témákról írok:
https://kriptofitness.substack.com
🎥 Nézd meg a videóimat YouTube-on:
https://www.youtube.com/channel/UC-WKNKbY8EgpWCkCquijZ7w
📲 Itt találsz meg a közösségi médiában:
https://www.tiktok.com/@kriptofitness
https://www.instagram.com/kriptofitness
Ha kérdésed vagy észrevételed van az elhangzottakkal kapcsolatban:
✉️ norbert.zrupko@yahoo.com
#binance #coinbase #SEC #kripto #Nigeria #befektetés #tőzsde #bitcoin #ethereum #BNB
🔴 Jogi nyilatkozat: A felvételben elhangzott és megjelenített információk és adatok nem minősülnek befektetési tanácsnak: ezek kizárólag tájékoztató jellegűek és a saját szubjektív véleményemet tükrözik, így azok teljességéért, illetve az információk, adatok alapján levont következtetések, meghozott döntések helyességéért, pontosságáért felelősséget nem vállalok. Kizárok minden, az elhangzott állítások alapján meghozott döntésekből adódó esetleges kártérítési felelősséget.