Keresés Jelentkezés Digitális innovációnk Mi a podcast.hu?
Vissza

A blockchainnel az energiaválság ellen

Vissza

A blockchainnel az energiaválság ellen

Jul 06. | 12 perc

Fintech Világa

Üzlet Hírek Műszaki újdonságok Technológia
00:00:00
/
00:12:13

A Fintech Világa – Blockchain Percek egy hetente megjelenő rádióműsor és podcast a blokklánc technológiák világáról. Bár egyre többet hallani a kriptovalutákról és más blokklánc megoldásokról, sokaknak ez még mindig ismeretlen terület. Műsorunk éppen ezért segít naprakészen tartani a hallgatókat a technológia gyorsan fejlődő világában. A blockchain technológia alapjait a legújabb híreken és a legérdekesebb vállalkozásokon keresztül mutatjuk meg. 

Egy korábbi adásban Qayum Dániel, a Peak tanácsadója és Machán-Csetvei Frigyes műsorvezető arról beszélgettek, hogy működési elvükből adódóan nem lehet csökkenteni az kriptobányászaton alapuló blockchain hálózatok energiaigényét. Azonban vannak olyan blockchain hálózatok, amelyek jelentősen kevesebb energiát igényelnek, mint a Bitcoin és társai. A legismertebbek, a proof-of-stake protokollt használó Cardano, a Polkadot vagy a Solana. A WAX blockchain pedig úgy éri el a karbonsemleges működést, hogy a hálózatához fűződő károsanyag-kibocsátást környezetvédelmi projektekbe való befektetésekkel semlegesíti. 

Emellett vannak olyan felhasználási módjai is a blockchain technológiának, amelyek nem csak működésükben energiahatékonyak, hanem közvetlenül is hozzájárulnak a gazdaságosabb megújuló energiatermeléshez. Világszerte számos kísérleti blockchain projekt fut az elektromos rendszerek áramtermelésének, a terjesztés és a fogyasztás folyamatainak összehangolására. Egyes blockchain projektek például azt igyekeznek lehetővé tenni, hogy egyes épületek közvetlenül is kereskedhessenek egymással az elektromos hálózatokon. Ezek a megoldások a blockchainen tárolt adatok követhetőségét és megmásíthatatlanságát használják ki.

A Fintech Világa Blockchain Percek legújabb adása gyakorlati példákkal mutatja be, hogyan járulhat hozzá a blockchain a globális energiaváláság mérsékléséhez.

Tovább a podcast oldalára