A Telekom kéthetente jelentkező műsora, amiben arról mesélnek meghívott szakértőink, hogy mire és hogyan használd a digitális világ legújabb jelenségeit. Magenta Podcast: a digitalizáció színe-java.
Mit gondolsz a pénzről: szükséges rossz vagy egy eszköz, ami segít megvalósítani az álmaid? Vannak pénzügyi céljaid? Mennyire tartod magad tudatosnak? Csak gondolsz a megtakarításra, vagy aktívan félreteszel, ki tudja, mit hoz a holnap? Ha már a „pénz” szó hallatán is összeugrik a gyomrod vagy, ha szeretnéd átgondoltabban kezelni a saját és a családod pénzügyeit, akkor tarts velünk! A Magenta Podcast legújabb adásában a Pénzügyi Talpaló TikTok-csatorna tulajdonosával, Molnár-Simon Tímeával, Meával beszélgettünk közérthetően a témáról; tippeket, ötleteket, megoldásokat is hozunk, hogy ne legyen mumus a pénz!
Gyártó: Showcast Media
Mit gondolsz a pénzről: szükséges rossz vagy egy eszköz, ami segít megvalósítani az álmaid? Vannak pénzügyi céljaid? Mennyire tartod magad tudatosnak? Csak gondolsz a megtakarításra, vagy aktívan félreteszel, ki tudja, mit hoz a holnap? Ha már a „pénz” szó hallatán is összeugrik a gyomrod vagy, ha szeretnéd átgondoltabban kezelni a saját és a családod pénzügyeit, akkor tarts velünk! A Magenta Podcast legújabb adásában a Pénzügyi Talpaló TikTok-csatorna tulajdonosával, Molnár-Simon Tímeával, Meával beszélgettünk közérthetően a témáról; tippeket, ötleteket, megoldásokat is hozunk, hogy ne legyen mumus a pénz!
Gyártó: Showcast Media
Mosógépszerelés YouTube-ról, online képzés a Stanfordon vagy a főzés alapjai a Courserán. Miért lett olyan népszerű az online tanulás az utóbbi években? Valóban bármit meg tudunk tanulni, ha van kéznél egy laptop, telefon és internet? A következő epizódban vendégünk Prievara Tibor, aki az online tanulás szakértője. Vele beszélgetünk arról, hogyan alakítja át a digitális oktatás a hagyományos tanulási módszereket, és milyen előnyei, illetve hátrányai vannak az online tanulásnak. Hogyan segíthet az online oktatás új szakmák elsajátításában, és milyen szerepe van ebben a technológia fejlődésének? Megvitatjuk, hogyan választhatjuk ki a megfelelő online kurzust, és milyen módszerekkel mélyíthetjük el a megszerzett tudást. Szó lesz a digitális túlterhelésről és azokról a kihívásokról, amelyekkel a tanulók szembesülhetnek a digitális világban, például a figyelemelterelés és a motiváció fenntartása. Ha érdekel, hogyan formálja át az online tanulás a jövő oktatását és tanulási szokásainkat, akkor tarts velünk ebben az izgalmas beszélgetésben!
Gyártó: Showcast Media
A jég hátán is megélünk, sőt, megvan az a szuperképességünk, hogy a legjobbat hozzuk ki, még a leglehetetlenebb helyzetekből is. A magyar gógyi mindenen átsegít, a ravaszság, leleményesség, praktikum a vérünkben van. De mintha az a rendetlenség, ami a világban van – divatos nevén polikrízis – némiképp leblokkolt volna bennünket. A forrongások és nehézségek közepette úgy érezhetjük, már a saját életünkre sincs ráhatásunk.
A legjobb pillanatban érkezett meg a „magyar tuning” kampány, ami hajtóerő lehet, rakéta akár még az ilyen komplikált időszakokban is. Ha kirobbannál a tétlenségből, új lendületre vágysz, akkor hallgasd meg legújabb adásunkat, amelyben Szatmári Betty klinikai pszichológussal, a Hello Szülő platform szakértőjével beszélgettünk, többek között arról, miben hasonlítunk egy olyan cirkuszi elefánthoz, akit madzaggal a székhez kötöztek. És persze hoztunk tippeket is arra, hogy vessétek be a tuningot a mindennapokban!
Gyártó: Showcast Media
Kevés olyan ember van Magyarországon, aki ne tudna kapásból eldúdolni legalább egy Halott Pénz slágert. A többszörös Fonogram-díjas magyar formációt, a Spotify-on többmillióan hallgatják, a YouTube-on a legtöbb számuk is milliós megtekintésű. Így ismerjük őket ma 10 évvel az indulás után, de vajon milyen volt a mára zenekarrá bővült formáció tagjainak gyerekkora a 90-es években? Honnan kapták és min hallgatták az első albumokat, ami meghatározta a jövőjüket? Hogyan segíthet egy zenekart a digitalizáció? Milyen módon alakul át a zeneszerzés, a közönséggel való kapcsolódás vagy akár a jegyértékesítés az elmúlt évtizedben? És vajon áldás vagy átok az életükben a social media? A kezdetekről beszélgettünk, felültünk a nosztalgiavonatra Marsalkó Dáviddal, Járai Márkkal és Boros “Venom” Gáborral a Sopfonfeszt-en. Tartsatok velünk az analógból digitálisba tartó járatunkon!
Gyártó: Showcast Media
Az analóg korszakban fali, asztali és zsebnaptárak arzenáljába vezettük a fontos, vagy legalábbis annak vélt elfoglaltságainkat. Mára azonban megszaporodtak a tennivalóink, nem is kérdés, a sűrű életvitelhez hatékonyabb eszközökre van szükség!
Még szerencse, hogy az offline naptárak mellett egy halom olyan online applikáció és tool jelent meg a piacon, amelyek segítenek, hogy a rendelkezésünkre álló időt jobban, okosabban menedzseljük.
Mi a túlkínálat eredménye? Sokszor csak lavírozunk a számtalan papír és digitális jegyzet között, hogy valahogy kézben tartsuk az életünket. Hogyan döntsük el, melyik módszer, alkalmazás lesz az igazi? És mire is jó nekünk ez a sok időmenedzsment eszköz? Mi lesz a megspórolt idővel? Hasznos dolgokra fordítjuk vagy még több munkát végzünk el közben?
Ludman Fruzsina social media manager és Tóth-Czere Péter, hatékonyság tréner, a Next Academy alapítója volt vendégünk.
Könyvek:
Oliver Burkeman: Az élet rövid – Útmutató halandóknak a stresszmentes időbeosztáshoz
Chris Baréz-Brown · Könyv - Most élj!
Danielle Marchant: Szünet
David Allen: Hatékonyságnövelés stresszmentesen - GTD Az időmenedzsment új módszertana
Jocelyn K. Glei: Tartsuk kézben hétköznapjainkat! - Napi rutin, fókusz és ötleteink megvalósítása
Appok: Timestripe, toggl, Trello, Notion, craft
Gyártó: Showcast Media
Hogyan beszélgetünk mi, a különböző generációk képviselői? Mennyire megyünk mélyre, és fontos-e, hogy épp online vagy offline dumálunk valakivel? Hála a digitalizációnak, egyszerre akár több emberrel is kapcsolatban lehetünk, de kinek jó ez? Vajon igazán oda tudunk figyelni egymásra?
A kommunikációra, a kapcsolódásokra, a mélyebb eszmecserékre egyértelműen megvan bennünk az igény, semmi sem bizonyítja ezt jobban, mint hogy sorra jönnek ki az újabb és újabb beszélgetős kártyajátékok, hogy segítsenek akkor, ha szükségünk lenne egy eszközre, ami beindít egy-egy mélyebb kapcsolódást. Ha elkezdünk játszani, telik az idő, egyre kíváncsibban fordulunk a másik felé, és közben arra eszmélünk, hogy már órák óta játszunk.
Mi is teszteltünk egy (illetve kettő) ilyen kártyacsomagot, amelynek külön előnye, hogy sosem tudjuk otthon felejteni!
A kártyajáték linkje: https://helloszulo.hu/osszhang
Gyártó: Showcast Media
Mennyit és hogyan kell olvasni ahhoz, hogy íróvá váljunk? Könyvtárak mélyén, jegyzetek között megbújva találkozhatunk kedvenc könyveink alkotójával vagy valóban segít a digitalizáció a kutatómunkában? Mitől lesz sikeres egy könyv, és mennyi szerepe van ebben az influenszereknek? Mi nevezhető egyáltalán sikernek ezen a kis piacon, és mennyit olvasunk mi magyarok? A megszokott kliséket, fordulatokat, írókat keressük vagy valami igazán újra, különlegesre vágyunk? És mennyit kockáztat a kiadó egy új, ismeretlen íróval való közös munkával, ahol a kiadó brand-je is egyfajta elvárás a náluk megjelenő könyvek stílusára. Áldás vagy átok ez igazán? Mit tud tenni mégis ahhoz, hogy bővíthesse az olvasói közösséget? Erről és még sok minden másról beszélgettünk Kovács Krisztián íróval.
Gyártó: Showcast Media
Ha valaki általános iskola negyedik osztályában mobiltelefont kap, hogy edzésről épségben hazaérjen, akkor a korai digitalizációnak hála a jövőben biztosan sokra viszi majd? Hogyan kovácsol valaki üzleti sikert, jól működő vállalkozást abból, hogy ráérez a TikTok felhasználók igényeire? Elég-e a jó szem és egy külföldi tanulmányút ahhoz, hogy észrevegyük, mi az, amivel sikert érhetünk el itthon? Milyen egy üzlet, aminek nincsen offline boltja, csak online létezik? Mekkora elszántság kell ahhoz, hogy húszas éveik elején lévő fiatalok nagy márkákkal vegyék fel a kapcsolatot, kedvezményeket érjenek el náluk, nem elsősorban maguknak, hanem az egész diáktársadalomnak? Erről és még sok minden másról beszélgettünk Gyarmati Fannival, a Diverzum társalapítójával.
Gyártó: Showcast Media
A podcast műfaja 2019-ben robbant itthon igazán nagyot, azóta virágzik, és a legkülönfélébb témákban születnek formabontó, unikális, sok esetben tabudöntögető beszélgetések. A hallgatottsági adatok szerint leginkább útközben, kocsiban, tömegközlekedésen kapcsoljuk be kedvenceinek, de szívesen böngészünk, és fedezünk fel új csatornákat is. Felcsigáz a téma? Ha saját podcast csatorna indításában gondolkodsz, megvan a témád, vagy legalább pislákol benned egy ötlet, akkor jó helyen jársz!
A Magenta Podcast EXTRA epizódjában Szabó Hédivel, a Légyott podcast egyik alkotójával és Turai Barnával, a Márkó és Barna Síkideg csatorna társalkotójával kerestük a választ arra, hogy mitől lesz valami igazán jó, fülbemászó beszélgetés, kitértünk a technikai részletekre is, sőt, ajánlunk egy vadiúj, ingyenesen igénybe vehető podcast stúdiót, amit a Telekom az Arena Mall-ban található üzletében alakított ki!
A podcast karriered beindításához az alapot mi adjuk, a többi csak rajtad múlik!
Gyártó: Showcast Media